• Siz Karar Verin...?

  Siz Karar Verin...?

  08 Mayıs 2015
  Sizler için önemli olan neydi? Hayat, sağlık, huzur, maneviyat, maddiyat? Peki ya bu olguların en önemlisi sizin için nedir.

   
  | Devamı
   

  Bizler ne için yaşıyoruz; Din, vatan, bayrak, toprak…                                                                       
  Neden peki bir pula harcarız maneviyatımızı? Neden harcıyoruz, gençliğimizi kanımızda vatanımızı toprağımızı korumak sahip çıkmak yok muydu? Neden rant uğruna harcıyoruz, vaz geçilmez olgularımızı bir rant uğruna pütür, pütür hale getirdik. Dinimizi alet ediyoruz, vicdanlarımız nerede maneviyatımız nerede bu kadar mı kör olduk duymaz olduk.

  Bizler için en değerli olan yegâne değeri ebediyete kadar bitmeyecek sonsuz dinimiz bu kadar kullandırmamalısınız. Ya vatanımız, toprağımız ve bayrağımıza bay bay mı diyeceksiniz. Şimdiden aklımızı kullanmazsak eğer gelecekte başımızı vuracağımız taşımızı bile bulamayacağız.
  Havalar ısınmaya başladığında herkes sevinir yanınız da gibi görünür ya havalar soğuduğunda yanınız da olana bakın. Bir kördüğüm uğruna değerlerimizi yitirmeyelim. Sahip çıkalım, geleceğimize… Geleceğimizin temelini şimdiden kurmazsak dikenler sarar etrafımızı farkında olmadan büyütürüz ve elimizi uzatmak istediğimiz de ilk sizlere batar o dikenler.
  Zehirli sarmaşıklar sarmadan daha fazla etrafınızı yol verin gitsinler hayatınız da kaldıkları sürece bataklığa dönüşecek siz görmeden içine çekebilirler,  dikkatli olup güller yetiştirmek de sizin elinizde, boş verip bataklıkta boğulmakta...

  "Görünen köy kılavuz istemez"   yani anlatmaya çalıştığım şey  ::=:=:> 

  "Ortada apaçık duran bir gerçeği açıklamak gerekmez. Erdem sahibi insanların hiçbir şekilde yardım istemeden ve öğüt dinlemeden sonuçları görmesi bu yüzdendir. Sonucunu herkesin gördüğü olayların gidişatının akıllı kişiler bu şekilde değiştirebilir ve kendisi için daha yararlı bir hale sokabilir."

  Kaynak :
  Bu Makale 997 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.