• Sağır Ve Duyarsız İnsanlık

  Sağır Ve Duyarsız İnsanlık

  01 Aralık 2015
  Kendini kaybetmiş insanlar haline dönüşüyoruz git gide.

   
  | Devamı
   

  Aslında hepimiz nefsimizin egolarımızın kölesiyiz. İnsanoğlu çiğ süt emmiş derler ya öyle işte mal, mülk, para, pul hepsinin kölesi olmuşuz. Beyin göçü ekonomiye yöneliş sömürmek hepsi nefsimizin daha çok benim olsun olgusudur. Geçmişimizden bugüne kadar insanoğlu egolarını biraz daha tatmin etmek için insanlığı öldürüyorlar. Ün, nam ve güçlük uğruna petrol toprak parçası uğruna burası benim olsun şurası da benim olsun üç beş insan ölmüş ne önemi var ki hepsi benim olduktan sonra sağduyusu zayıflamış topluma dönüşmüşüz.  

  Savaşların yıktığı aileler çocuklar zulüm altında hayatlar engelli olan aslında insan değildir. Toplumdur dışlayan bizi bu duruma getirenlerdir. Sadece kendini düşünen topluluklar haline geldik. Nerde bizim yardımsever ve hoşgörülü halimiz nerede bizim paylaşımcı ruhumuz sanırım zamanın elinde onu da kaybediyoruz. 

  Çevremizde olup bitene kulak kapatıyoruz, görmüyoruz ya da önemsemeden geçip gidiyoruz. İnsanlar bakarken kör duyarken duyarsız olmuşlardır. Her birimiz ayrı ayrı egolarımızın kölesi haline geldik. Örneğin bir hayvana yolda araba çarpmış yatıyor ve kimse kaldırıp yardım dahi etmiyor üstünden defalarca birkaç araba daha geçiyor kimse ilgilenmiyor sadece bakıp geçiyoruz. 

  Herkes hırslı, herkes yarış içinde mücadele içinde karşısındaki komşusu arkadaşına ne olmuş ne durumda bilmiyor.  Şimdi ki ülkeler de aynı konum da aslında siteler de güzel yerlerde bağı bahçesi olan görkemli evlerde yaşıyoruz. Ülkelerde metropol ülkeler görkemli ülkeler muhteşem yerler sömürülerek elde edilmiş ihtişamlardır aslında. Âcizi, zayıfı sömürerek elinde varını yoğunu canını alarak sömürerek ihtişam elde etmişsiniz. Bu duruma kör ihtişamı deriz aslında. Oysa karşı komşusundan habersiz insanlar derdinden haberli habersiz yaşıyorlar alttan tünel kazarak yok etmeye çalışılıyor görüyorsunuz ama bir şey yapamıyorsunuz bastırılıyorsun şundaki durumumuz onu gösteriyor aslında karşı komşunuz evde hasta yatıyor biliyorsun bilmezden geliyorsun bu durumda böyle aslında biliyorsun görüyorsun ama elinden bir şey gelmiyor. Duyarsız toplumlar sağır insanlar haline gelmişiz söz gelimi ölmüşüz aslında ağlayanımız yok.

  Kaynak :
  Bu Makale 742 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.