• Kin ve nefret kusmanın yolu

  Kin ve nefret kusmanın yolu

  17 Ocak 2016
  AKP Ordu milletvekili ve Avrupa Kent Konseyi Başkanı Sefa Yüce’yi de, Ordu Arıcılar Birliği Başkanı Necati Aydın’ı da hiç tanımam.

   
  | Devamı
   

  Basında haklarında çıkan yazılarda adlarını duyarım o kadar. Ancak ikisinin birbirini sevmediğini, daha doğrusu AKP Ordu milletvekili Sefa Yüce’nin Necati Aydın’ı hiç sevmediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Nasıl mı?

  Necati Aydın; Güneydoğu’ya giden gezgin arıcılara terör örgütü mensupları tarafından zarar verilmemesi amacıyla HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret etmiş ve partinin milletvekillerine bal ikram etmiş. Bu nedenle Sefa Yüce başkanı topa tutuyor ve derhal görevinden istifa etmesini istiyor.

  Tarafsız bir gözle olayı inceleyelim: 

  En iyi balın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde üretildiğini biliyoruz. Bölgemizin arıcıları da yazın kovanlarını oralara götürerek kaliteli bal üretmek istiyorlar. Ancak yıllardır o bölgede süren terör olayları nedeniyle bu işe kalkışmak pek de kolay değil. 

  Ordu Arıcılar Birliği Başkanı bunu göz önüne alarak yukarıda anlattığımız eylemi gerçekleştirmiş. Kötü mü yapmış, iyi mi?

  Belki bu tartışma götürür. Ama iyi niyetle yaptığı bir gerçektir. İyi ve bol ürün alabilmek için o bölgelere gitmek zorunda olan ve terör tehlikesini de göze alabilen arıcıların can güvenliğinin sağlanmasına belki de bir katkı sağlayabilir düşüncesiyle hareket etmiş olabilir...

  Adı geçen milletvekili ise işin bu yanını düşünmek bile istemiyor. Yakalamış bir fırsat vurdukça vuruyor. Belli ki ona karşı bir kini, düşmanlığı var. Bu fırsatı da en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Eğer öyle olmasa, yapılan işin yanlış olduğu düşünülse bile; daha yumuşak bir tavırla; “keşke öyle yapmasaydı” falan gibi ifadelerle başkana bir eleştiri getirebilirdi. Ama o, her gün şehit haberi almaktan bunalmış vatandaşın duygusallığından yararlanmak için olayın üstüne işte böyle kin ve nefretle gidiyor.

  Yukarıdaki örnekte görüldüğü gibi insanlar kin ve nefretini kusmak için olayları çarpıtmak gibi bir alışkanlıkları vardır.

  Kaynak :
  Bu Makale 427 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.