• İnsanlık Aç !!!

  İnsanlık Aç !!!

  13 Ocak 2016
  Biz insanlar ne kadar açız değil mi? Açız evet açgözlüyüz, çıkarcıyız öyle ki kendi çıkarlarımız için hiç acımadan bir tilkinin postunu alabiliyoruz.

   
  | Devamı
   

  Sanki buna hakkımız varmış gibi, sanki ona o canı biz vermişiz yaşamaya hakkı yokmuş gibi…

  Açız, çünkü bir fok balığını gidip insafsızca öldürüp derisini alabiliyoruz.
  Açız, çünkü insan olarak da birbirimizi yiyebiliyoruz bir ara da yaşayamıyoruz bir birimizi sürekli sömürüyoruz. Bir birimizi sömürmenin bir canlının derisini almaktan bir farkı yok bence. Bizlerin de insan olduğunu bizlerinde ölümlü olduğunu unutarak hiçbir şeyi düşünmeden doğayı katlediyoruz.

  Yaptığımız doğa katliamlarına bir bakın bir ev için, arazi ya da bahçe için koca ormanı içindeki canlılarla birlikte yok edebiliyoruz. Bunlar ne ki biz insanlar insan olarak birbirimize tahammül edemiyoruz. Doğaya nasıl tahammül edelim.

  İnsanlar düşüne biliyorlar, bizler düşüne bilen bir canlıyız. Neden düşünmeden hareket ederiz ki. Diğer canlılardan en temel özellik düşünmek değil midir? Oysaki bizler hiç düşünmeden en başta kendimizi doğayı katlederek, sonra çevremizdekileri canlıları yok ediyoruz. 

  Farkında mısınız?  Dünya yok oluyor.

  Bizim yüzümüzden yıktıklarınız yüzünden öldürdükleriniz yüzünden yaşatmaya bile çalışmadıklarınızdan dünya ölüyor. Elbet bir gün dünya da yok olacak.

  Peki ya yaptıklarınızdan, yaptıklarımızdan hesaba çekilmeye hazır mısınız?

  Kaynak :
  Bu Makale 734 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.