• Düşünmeli İnsan...

  Düşünmeli İnsan...

  18 Nisan 2015
  Hayatı nasıl yaşamamız gerektiğini, hayalleri düşünmeli.

   
  | Devamı
   

  Hayallerimize nasıl yön vereceğimizi istikrarlı, kararlı bir şekilde hedeflerine ulaşmayı arzulayan isteyen kişi çalışmalı, çabalamalı her şeyden önce...

  Girişimlerde bulunmalı istemeli her şeyden önce hedefleri yönünde yola çıkmalı, yola çıkacağı zaman düşünmeli bu yollarda. Hedefime ulaşabilir miyim? Ne kadar dayanabilirim? Bu isteklerim beni ne kadar mutlu eder? 

  Göze almalı insan hedefleri için hayalleri için yola çıksın. Göze almadan hiç bir şeyde başarı elde edemezsiniz. Ben bunu yaparım şunu yaparım demekle de ilerleyemezsiniz. Adımlarınızı sağlam atmalısınız. Çabalayarak, çalışarak emek harcayarak bir şeyler başarabilirsiniz.

  Düşünerek yola çıkmalısınız, tam olarak ne istediğine karar vermelisiniz örneğin Uçak la yolculuk yapmak istiyorsunuz uçağa bindiniz yolun yarısında ben bu uçaktan sıkıldım daraldım yolculuk yapamıyorum inmek istiyorum diyemezsiniz çünkü gökyüzündesinizdir. Hayatta böyle bir takım kararlar alırken mantık ve düşünme çerçevesinde almalısınız gelecekte neler olabileceğini tespit etmelisiniz yoksa yolun yarısında sıkılırsınız inmek istersiniz ama hayatınızın yarısında inemezsiniz.
  Geleceğinizi belirleyen en temel etkendir bugünden düşünceleriniz kararlarınız bir takım kararlar almadan önce lütfen düşünün, düşünün ki hayatınızdan sıkılmayın. Bu hayat size paha biçilmez bir şekilde sunulmuş kıymetini bilmeli yaşamanın…

  Kaynak :
  Bu Makale 847 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.