• Durdurun Dünyayı!!!

  Durdurun Dünyayı!!!

  15 Nisan 2016
  Ekranlardan göründüğü gibi değil hiçbir şey görüntü herkesi yanıltabilir.

   
  | Devamı
   

  İzlediğimiz her şeyin gerçeklik payını ya tartışırız ya da önemsemeyiz. Ne kadar çok sıradanlaştırdık bazı şeyleri…  Örneğin yine bir kadın eşinin şiddetini maruz kaldı yazısını ve ya yine bir çocuk cinsel istismar mağduru haberi izleriz geçiştirir gideriz. Önce kızarız böyle dünyanın diye başlarız söze ve sadece sözde bırakırız düşüncelerimizi.

  Bugün bir kere daha şahit oldum. Bazı hastalıkların ne yazık ki önüne geçilmiyor, tedavisi olduğu halde insanların ısrarla devam eden bu bedbaht durumdan zevk aldıklarını düşünmek kaçınılmaz oluyor artık. Ne yazık ki görülen çoğu olaya hiç kimse bu işlerden sorumlu olanlar dahi ses çıkarmıyor çıkardıkları seslerin caydırıcılığı yok bu durumda bir takım insanlar yaptıklarına giderek artarak şiddetlerine devam edecekler, ediyorlar da. 

  Gözleriniz mi görmüyor? Kulaklarınız mı sağır oldu?  Ya da herkes alıştı mı bu durumlara toplum kanayan yarası kadın cinayetleri ve çocuk istismarları her geçen gün, her dakika her saat şiddetler istismarlar insan yerine koymayanlar. Kendilerini insan zannedip sıfatını dahi kendinde bulundurmayanlardır. Kadın cinayetleri teker teker geldi önce gündeme düştü daha önce de vardı her 30 evin en az 5 inde sessiz şiddetler ve cinayetler görülüyor yazık ki.

  Ya Çocuk İstismarları >>   “Durdurun dünyayı çocuklar ölürken, çocuklar masum melekler şiddetin en kötüsünü görürken neden gözlerimizi kulaklarımızı kapatıyoruz."

  Neden bu şiddet, neden bu celal! 

  İstediğiniz nedir? Acımasızca davranışlar neden?

  Bu dünya ya herkes bir lütuf olmak üzere gönderilmişken, bir mucize olarak gönderilmişken. Meleklerden bile daha üstün yaratılmışken neden daha aşağı çekilmek için uğraşırsınız daha aşağı cehennemin en dibine gitmek için uğraşırsınız. 
   
  “Kalbinizin aydınlığını geri kazanın zamanınız varken, yarın her şey için çok geç olabilir.”

  Kaynak :
  Bu Makale 681 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.