• Dur Durak Bilsinler

  Dur Durak Bilsinler

  25 Mayıs 2015
  (Haklarımıza Sahip Çıkalım...)İnsan hakları önemli bir mevzubahistir. İnsanlar haklarını göz ardı etmemelisiniz hakkınızı sonuna kadar savunmalısınız.

   
  | Devamı
   

  İnsanlar sizi köle olarak görüyor olabilir vur sırtına sopasını al ağzından lokmasını bu şekilde davranıyorlar sanki karşısındakini mazlum, saf olarak görüyorlar. İnsan önce helal süt emmiş olacak ki, maneviyata değer vermiş olacak ki hak kul hakkı nedir bilsin. Halkımız çalışır çabalar sabahlara kadar yedi gün yirmi dört saat dur durak bilmeden neden? Evine bir lokma ekmek götüre bilmek, çoluğumu çocuğumu kimseye muhtaç etmeden okutmak büyütmek için.  Karın tokluğuna çalışırız çabalarız dur durak bilmeden bir yerlere gelebilmek başarılı olabilmek ve kimseye Allah tan başka kimseye muhtaç olmamak için. Fakat hak hukuk gelince kimseye hakkımızı yedirmeyiz.

  Bizleri çalıştıracaksın 7/24 dur durak bilmeden hakkımızı hukukumuzu göz ardı edeceksin. İlk altı ay bir sene ağa paşa yapacaksın sonra işine geldiği gibi davranıp çalışanlarına uyduruk bahanelerle yok böyle ödeyemiyorum yok şundan dolayı bu oldu diyerek palavra sıkarak insanları kandırmaya kalkacaksın. Kusura bakmayın ama kimse saf değil kimse sizin oyuncağınız da değil hak hukuk denen bir şey var ve sonuna kadar neyse bu uğurda ölmek pahasına da olsa bizler topraklarımızı korumuşuz. Bu ülkeyi yaşatmak için ne canlar düşmüş genç yaşında toprağa şehit vermişiz ki… Bir uğurda hakkımızı kimseye yedirmedik yedirmeyiz de…

  Biz insanları oyuncak sanıp elinde oynatabileceklerini sanıyorlarsa çok yanılıyorlar. Bir insanın yeryüzündeki görüntüsü kadar bir de görünmeyen yüzleri vardır. Biz insanlar helal lokma yeme çabasındayız. Kimsenin hakkına tecavüz etmiyoruz, kendi hakkımızın peşindeyiz ki, kul hakkından haber olan insanlar; insanları bu hale getirmezler. Herkese eğlence düzenleyip herkesi eğlendirirken bana yok bize de para gelmiyor alamıyoruz diyemezsiniz buna kul hakkına tecavüz denir. Vergi rekortmeni olup işçisine maaş ödeyemeyen kişiler de zaten sadece bu ülke de olur zaten çok yazık gerçekten insanları bu kadar aptal yerine koyamazsınız. Çok yazık, gerçekten çok yazık. Müslümanım ben diyen bir insan nasıl bu kadar günaha girdiğinin farkında olmaz kul hakkına girdiğinin farkında olmaz çok yazık acıyorum gerçekten insanların bu halleri çok sırıtıyor insan biraz tutarlı atarda kuyruğu dışarda kalmaz yalan söylerken, çok yazık sadece çok yazık…

  Velhasıl güzel insanlar sosyal güvenlik hakkınızı alın nerde çalışırsanız çalışın nerde olursanız olun sosyal güvenlik hakkınız muhakkak yanınızda bulunsun her an ihtiyaç duyduğunuzda yanınızda.  Sosyal güvenlik hakkınız olmazsa sizi sap yerine koyabiliyorlar. Kendinize güvenin ve hakkınıza sahip çıkın hakkınızı yedirmeyin.

  Kaynak :
  Bu Makale 1201 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.