• Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız İlelebet Korumalıyız

  Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız İlelebet Korumalıyız

  20 Mart 2015

   
  | Devamı
   

  Hayattan ne aldıysanız, hayat elbet bir gün geri isteyecektir. Ne verdiyse onu muhakkak geri alacaktır. İlkbahar da açan çiçeğin sonbaharda yere düşmesi gibi.

  Neyi daha değerli kıldıysanız, daha değerli bulduysanız kaybettiğiniz de o oluyor aslında. Aklınızdan yitip gidenler, geri gelenler, yok olanlar. Varlığıyla huzursuz olduklarınız yokluğuyla bi çare olduklarınız kaybettikleriniz. Hangisi daha değerli? Kaybettikleriniz mi? , yoksa kalanlar mı?  Oysaki kalanların hiç bir kıymeti yok gözünüz de takî kaybedene kadar onları da kaybedince o da değerli paha biçilmez oluyor öyle değil mi?

  Bir gökyüzünü düşünün karanlık olunca keşke şuan gündüz olsa diyorsunuz, gündüz olunca da gece olsaydı diyor kimisi hiç bir şeyin değerini bilmiyoruz aslında bize sunulan güzelliklerin kıymetini de bilmiyoruz. Önemli olan elimizdekileri kaybetmeden değerini bilmek gerekir, kaybetmeden anlamlandırmak kaybedince hiç bir şeyin değeri olmuyor her şey bomboş oluyor. 

  Önemli olan kaybetmeden elinizdekilerin kıymetini,  yanınızdakilerin paha biçilmez değerini bilin her şey çok geç olmadan.

  Bu toprak bu vatan da öyle en kıymetlilerimizden yegâne değeri en büyüklerden olan vatanımızın kıymetini bilip korumaktır erdemli olan Türk olmak kanında yaşatmak bunu gösterir. Sahip çıkmalı değerine on binlerce değer, milyonlarca değer, katmalıyız atalarımızın bize bıraktığı; vatan, toprak, bayrak, yurdumuz,  türkülerimiz benliğimizdir. Kültürümüzü korumalı her daim gözetmeliyiz. Bu erdemi içimizde sonsuza dek yaşatmalıyız Türk olmak bunu gösterir.

  Kaynak :
  Bu Makale 967 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.