• CHP Fatsa’da gençlere emanet

  CHP Fatsa’da gençlere emanet

  05 Aralık 2015
  CHP’nin Ordu’daki yerel yönetimler kongresinin ilki Fatsa’da yapıldı.

   
  | Devamı
   

  Hiçbir sürtüşme veya kırgınlığın yaşanmadığı seçimi, yaş ortalaması 34 olan yönetim kurulu üyelerinden oluşan listeyle 33 yaşındaki Av. Onur Çam kazandı.
   
  Onur Çam sahneye yeni çıkmış olmasına karşın siyasetin yabancısı değil. Babası Av. Abdullah Çam da CHP’nin Fatsa’daki siyasetinde etkin olarak görev alan bir partili. Dolayısıyla yeni başkan da, genç yaşına rağmen siyasetin içinden geliyor sayılır. Bu özelliğiyle Fatsalı CHP seçmenine umut veriyor.

  Yeni yönetim beklenileni verebilirse, CHP Fatsa’da eski görkemli günlerine yeniden kavuşabilir. Böylece Fatsa’da daha önceki kongrelerde küsen eski partililerin partilerine dönmesi sağlanabilir. 

  CHP Fatsa kongresi çok sakin ve dostane bir ortamda gerçekleşti. Daha önceki seçimlerde zaman zaman yaşanan kargaşa ve tartışmalardan uzak olması, yeni küskünler ordusu doğmayacağını bir göstergesi olurken, eskiden seçimi kaybeden cephenin partiyle ilişkisini yeni kongreye kadar kesmesi gibi bir kırgınlık da yaratmayacağı umudunu vermektedir.

  Geçmiş dönemde, daha önce ilçe başkanlığı denenmiş birinin, aradan bir süre geçtikten sonra yeniden başkan seçilmesini partililer; “Ne yapalım, başka birini bulamadık” şeklinde açıklarken, yerel seçimlerde parti içinde aday bulamadıkları için İstanbullarda aday arayışını giren yönetimin de artık bu sıkıntıları çekmeyeceği, kendi alt yapısından yetiştirdiği elemanlarıyla siyaseti yönlendireceği gözden kaçmıyor.

  Fatsa seçimi CHP’nin tüm seçimlerine, özellikle de genel merkezin yapılanmasında bir örnek olmalıdır.

  Artık dinozor deyimini kullandığımız belli yaşın üstündeki partililer bayrağı gençlere teslim ederek bir köşeye çekilmeli ve engin deneyimleriyle onlara cephe gerisinden destek vermelidir.

  Atatürkçü olmanın da gereği bu değil midir? 

  Atatürk birçok söyleminde gençleri işaret etmemiş midir?
  “En büyüsek eserim” dediği cumhuriyeti onlara emanet etmemiş midir?

  Kaynak :
  Bu Makale 627 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.