• Artık Durun

  Artık Durun

  08 Mart 2015
  Devrimler neden vardır? Bir toplumu daha ileriye götürmek için bir adım düşüncelerimizi daha ileri ki yaşantımıza taşımamız için değil mi?

   
  | Devamı
   

  Kendimizi toplumumuzu kültürümüzü geliştirmek yüceltmek için daha geniş kitlelere ulaşmak için körelen toplumu aydınlatmak için değil mi?  Peki ya neden çomak tutarız kötüye bulaştırırız hemen araştırmayız, sonuçlarını görmeyiz geleceğe bakmadığımız için anlık yaşadığımız için öyle değil mi?

  Darbeler neden vardır? Bazı kesim insanlar bir takım görüşleri yapılışları beğenmediği için toplum için yapılan ve kendi düşüncelerine ters düşen olguları yok etmek için darbeler yapıyorlar. Bu yüzden kaç tane faili meçhul cinayetler ve kaç tane görünür cinayetler oldu sesimizi çıkaramadık çıkarmadık sessizce ölmelerini izledik DENİZ GEZMİŞ ve arkadaşları bu insanlar idam edildiler neden düşüncelerini savundukları için bu uğurda her şeyi göze aldıkları için el birliğiyle söndürdüler yüzyılı geleceğimizi bin asır geriye götürmediler mi? 

  Devrim ve darbe neden birbirlerine karıştırılıyor iki kelime aynı cümlede. Çoğu ülkelerde devrimler yapılıyor darbeler yapılıyor insanlar ölüyor diktatörler devrim ve darbeyi kendi aralarında yapıyorlar ama masum insanlar ölüyor yıkıyorlar her tarafı ama kimse kimsenin görüşüne saygı duymuyor sadece yıkıyorlar masum insanlar ölüyor.  Durmak lazım değil midir artık? Bizler ne kadar düşüncemizi ilerletsek geliş sekte bu düşüncelerle bu devirde hala darbeden söz ediyoruz ya aslında o kadar geriye gidiyoruz yerimizde sayıyoruz. Genç bir insanı kendi görüşlerini savunduğu için yanlışı düzeltmeye çalıştığı için düşüncelerini ortaya koyduğu için bağıra çağıra savunduğu ülke için, halkı yanlış yönlendirdiği için idama mahkûm edildiler onca insan insanlık nerde bu kadar kör mü olduk at gözlükleriyle etrafa daha ne kadar bakı caz artık yetmez mi? 

  Gençler düşüncelerini ortaya koymalı ileriye taşımalı gençlerin düşüncelerine önem verilmeli artık yok saymayın bizleri düşüncelerimizden dolayı bizleri yargılamayın. Ortaya koyduğumuz düşünceler yok etmeyin yol verin, izin verin düşüncelerimiz düşüncelerinizle bağdaşmaya bilir ama ortaya koyduğumuz düşüncelerimizden dolayı bizleri idama mahkûm eder gibi yargılamayın savunduğumuz olgulara bakın nedir bunlar geleceğimiz olgularımız yıkamayın yıkmaya yol açmayın günümüzde de halen devam etmekte düşüncelerimizden dolayı yargılanıyoruz aslında ne kadar yıllar geçse de yerimiz de saydığımızın bir göstergesi değil midir? Söz gelimi özgür bir ülkeyiz ama bir o kadar da kapalı bir ülkeyiz.

  Kaynak :
  Bu Makale 869 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.