• Yunus Emre, bir sevgi toplumu inşa etmeye çalıştı

  Yunus Emre, bir sevgi toplumu inşa etmeye çalıştı

  14 Mayıs 2014

   
  | Devamı

  Ünye Yunus Emre Derneği ve Ünye Belediyesinin katkıları ile düzenlenen Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün Samsun Türk Müziği Korosu tarafından Yunus Emre’nin eserlerinden oluşan Türk Tasavvuf Müziği konseri Ünye Belediye Kültür sitesinde gerçekleşti.

  Ünye Yunus Emre Derneği Başkanı Yaşar Argan yaptığı konuşmada; “Bu akşam Yunus Emre’yi anma etkinlikleri çerçevesinde Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün Samsun Türk Müziği Korosunun bizlere icra edeceği Yunus Emre’nin eserlerinden oluşan eserleri dinleyeceğiz. Sizler zaten Yunus Emre diyarındasınız, Yunus Emre’yi biliyorsunuz, hepimiz onu çok seviyoruz. Yunus Emre sevgisi tüm Dünya’da paylaşıldı, çoğaldı. Bizler onu sevmeye onun yolunda gitmeye devam edeceğiz. Yunus Emre bir sevgi toplumu inşa etmeye çalıştı. Bundandır ki bunda sonra da Yunus Emre’yi daha çok anacağız. Sevgili Belediye Başkanımız da çalışmalarımıza her zaman katkı sağlıyor kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah Belediye Başkanımızın desteği ile Yunus Emre Külliyesine otobüslerin gidebileceği bir yol yapacağız.” Dedi.

  Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar ise, “İnşallah günün yorgunluğunu bir nebze burada ki dinleyeceğimiz namelerle atacağız. Adı güzel, kendi güzel insan aradan yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen öz Türkçeyi bugünün gençlerinin anlayabileceği şekilde kullanabilen Yunus Emre’yi anmamak, anlatmamak gelecek nesillere onun duygu dünyasına onu aktarabilmek son derece önemli, kabrinin de Ünye’de olması bizim için ayrı bir önem taşıyor. Biz bu anlamda inanç turizmini hayata geçirebilme noktasında gayret sarf etmeliyiz ki Yunus Emre Derneği de tam da bu işlevi üstlenmek üzere faaliyette bulunan bir dernek. Bizden istedikleri her türlü katkıyı desteği kendilerine vereceğimizi ifade ettik. Bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz.” Dedi.

  Kaynak :
  Bu Haber 1417 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.