• VESİLE, Çınar-Der vesilesi ile izleyicileriyle buluştu

  VESİLE, Çınar-Der vesilesi ile izleyicileriyle buluştu

  07 Kasım 2013
  Ünye Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇINAR-DER)’in organize ettiği VESİLE adlı tiyatro izleyicileriyle buluştu.

   
  | Devamı

  Sahnelenen oyun bazen güldürürken bazen duygulandırdı. Esprilerinde bol olduğu oyun zaman zaman alkışlarla kesildi.

  Ünye Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ÇINAR-DER) Başkanı Âdem Yıldıran, programa katılanlara teşekkür ederek, “Hiçbir menfaat gözetmeksizin, halka hizmet hakka hizmettir düsturuyla, insanımızın sosyal, kültürel, maddi ve manevi bilinçlenmesi daha iyiye ve güzele ulaşabilmesi için uğraş veren derneğimizin, böyle bir niyetle tertip etmiş olduğu güzide bir programla daha bir araya geldik.” Dedi.

  Başkan Yıldıran, “Hakikati kavrama, hakikatle hemhal olma ancak ve ancak Cenab-ı Hak’kın sevkiyle mümkün olabilir. İşte bundan dolayıdır ki sokaklar ve caddeler, hakikatten habersiz yaşayanlarla dolup taşmaktadır. Hakikate ermek de ancak bir vesileyle cereyan etmekte, hiç tahmin bile edemeyeceğimiz şeyler bizler için sahibimiz tarafından VESİLE’miz haline getirilmektedir. Hayra açılan yollarda da vesileler bulunmakta, şerre açılan yollarda da. İşte bütün bunların anlatılmaya çalışıldığı bu oyunun da bizim için hayırlara vesile olması temenni ederim.” Şeklinde konuştu.

  Programa, İl Genel Meclis Üyesi Daimi Encümeni Fahri Şahin, Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Erdem, SGK Ünye İlçe Müdürü Mehmet Yaşar Günay, Ünye Belediye Başkan Aday Adayları ve çok sayıda vatandaşları katıldı.

  Kaynak :
  Bu Haber 1873 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.