• Ünye ve Fatsa’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi

  Ünye ve Fatsa’da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi verildi

  16 Nisan 2016

   
  | Devamı

  Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ve Fatsa ilçelerinde görev yapan tüm personeline yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitimi düzenledi.
   
  Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Meltem Bayram Bingöl iş güvenliği konularında, İşyeri Hekimi Dr. Ümit Ayçiçek ise iş sağlığı ile ilgili konularda katılımcılara bilgi verdi.
   
  Düzenlenen eğitimde çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, iş kazalarının sebepleri ve korunma prensipleri ile tekniklerinin uygulanması, iş sağlığı ve güvenliğinin genel kuralları ile güvenlik kültürü konuları anlatıldı.
   
  Eğitimde çalışanların güvenliğinin Büyükşehir Belediyesi için son derece önemli olduğuna dikkat çeken konuşmacılar, hedeflerinin iş güvenliğinin bir değer olduğu bilincini aşılamak ve iş güvenliği kültürünü yerleştirip yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.
   
  Toplam 207 personelin katıldığı eğitimin ardından yapılan sınavda başarılı olan personele “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitim Sertifikası” verildi.
  Kaynak :
  Bu Haber 545 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.