• Ünye’nin tarihi evleri bir bir canlanıyor

  Ünye’nin tarihi evleri bir bir canlanıyor

  29 Nisan 2013
  Ünye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ÜTSO), DOKA desteği ile faaliyete geçirdiği, Paşabahçe Konağı'nın açılışı yapıldı.

   
  | Devamı

  ÜTSO üyelerinin kartlı bir şekilde kullanabileceği, girişi kafe ve üstü otel olan Paşabahçe Konağı’nın açılışı yapıldı.

  ÜTSO Başkanı Hasan Şimşek’in gayretleri ile Ünye’nin eskimeye yüz tutmuş bir eski evi daha yapılan restorasyon ve kullanıma açılması ile can buldu. 

  Açılış konuşmasını ÜTSO Başkanı Hasan Şimşek, “Ünye’nin eskimeye yüz tutmuş bu ve bunun gibi daha 7 tanesini eski bakanımıza, milletvekillerimize ve işadamlarımıza vererek, Ünye’nin eskimeye yüz tutmuş, yıkık, dökük harebe şeklinde olan aslında kullanılsa çok da sağlıklı olan bu evlerimizi bir bir açılını yapmakla gurur duyuyoruz. Şu anda yanında bulunduğumuz Paşabahçe Konağı’nı ÜTSO üyeleri olarak bizler üstlendik. Sayın bakanımıza, milletvekillerimize ve işadamlarımıza da bundan hariç yedi tane ev almalarını sağladık. Ünye’ye faydalı bir şey yaptığımıza inanıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

  Yine eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ünye’nin kendine has evlerine kavuşmasını sağlayan, başta ÜTSO Başkanı Hasan Şimşek’e gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ünye tarihi evleri ile, deniz ve karanın buluştuğu en güzel bir yere ev sahipliği ediyor. Bizlerde böyle güzelliklerin içerinde doğup büyüyen birer insan olarak çok şanslıyız diye inanıyorum. Bu eski, kullanıldığında da sağlıklı olan evler aslında birer insan gibiler. İlk inşa edilirken doğular, yaşlandılar. Kullanılmayınca da ölüme doğru giderken, iyilik severlerin ellerinden tutup onu yeniden hayata geçirdiler. Ben bu işte emeği geçen başta Hasan Şimşek olmak üzere bütün arkadaşlarımızı kutluyorum.” Diye konuştu. 

  Daha sonra Başkan Hasan Şimşek davetlilere konağı gezdirdi. Ardından yemek ikramı yapıldı. Daha sonra Paşabahçe Konağı’nın açılışına katılan,  eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu Valisi Orhan Düzgün, Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu, OMV Samsun Elektrik Genel Müdürü Korkut Öztürkmen Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Şimşek, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Ünye Milli eğitim Müdürü Musa Erdem, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akar, Akkuş Kızılelma Belediye Başkanı İsa Demirci, daire amirleri ve çok sayıda bay ve bayan olmak üzere vatandaşlar ile konağın açılış kurdelesi kesildi.   Kaynak :
  Bu Haber 1731 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.