• Sakatlar Derneği’nden birlik beraberlik ve kardeşlik mesajı

  Sakatlar Derneği’nden birlik beraberlik ve kardeşlik mesajı

  22 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şube Başkanı Arslan Güdek, 15 Temmuz tarihinde gerçekleşen darbe girişimi sonrasında yaptığı açıklamada birlik beraberlik ve kardeşliğe vurgu yaparak, “Bir tek ülke istiyoruz adı dünya. Bir tek ırk istiyoruz adı insan. Bir tek kaynak istiyoruz adı sevgi ve bir tek slogan istiyoruz, adı yaşasın halkların kardeşliği” dedi.

  Dernek Başkanı Arslan Güdek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ülkemizin toplumsal, ekonomik ve siyasal yaşantısında derin yaralar açan 15 Temmuz darbe girişimini kınıyoruz” dedi.

  “Yüzlerce kişinin öldürüldüğü, binlerce kişinin yaralandığı darbe girişimi, ülkenin toplumsal dokusunda izleri silinemeyecek yaralar açmıştır. Zayıf veya güçlü bedenlerimiz, olan veya olmayan, çalışmayan organlarımızla jet, tank, top ve tüfeklerin karşısında duramasak da, edilen ihanetleri, nankörlükleri anlamlandıramasak da, başkasının hakkını, hukukunu çiğnemeyi, zulmü, insanların hayatlarını karartmayı anlayamasak da ülkemizde 15 Temmuz 2016 gecesinden itibaren yaşatılmak istenen hukuksuz, değersiz, ahlaksız darbe girişiminin tüm mevcudiyetimiz, hayatımız anlamına gelen inancımız ve değerlerimiz ve sözümüzün tam olarak geçtiği gönlümüz ile karşısındayız. Sadece karşısında durmakla kalmaz, zuhur etmemesi için her türlü mücadeleye hazırız. Hukuk dışı her hangi bir ortam için bırakın tartışmayı ‘acaba’ sorusunun sorulmasını bile yanlış buluruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aziz milletimizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin yanındayız. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi. Bir Tek ülke istiyoruz adı dünya. Bir tek ırk istiyoruz adı insan. Bir tek kaynak istiyoruz adı sevgi ve bir tek slogan istiyoruz, adı yaşasın halkların Kardeşliği.”

  Kaynak :
  Bu Haber 1076 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.