• Rusya krizi balıkçıları vurdu

  Rusya krizi balıkçıları vurdu

  03 Aralık 2015
  Türkiye’nin hava sahasını ihlal etmesinin ardından düşürülen Rus Uçağı ile birlikte gerilen Türkiye-Rusya ilişkilerinden Ordulu balıkçılar da nasibini aldı.

   
  | Devamı

  Özellikle ekonomik alanda Rusya’nın uyguladığı yaptırımları yakından takip eden Ordulu balıkçılar her yıl balık avlamak için gittikleri Abhazya özerk bölgesini bu yıl haritalarından çıkardı. Kış aylarında hamsi avlamak için Abhazya bölgesine giden Ordulu balıkçılar artan gerilim nedeniyle bölgeye gitmemeyi düşünüyor. Bölgede Rusya’nın sözünün geçtiğini ifade eden balıkçılar zaten karışık olan bu bölgeye Rusya kara sularına geçme tehlikesi nedeniyle gitmek istemiyor. Ordulu balıkçılar ne kadar dikkat etseler de fırtına ve rüzgâr nedeniyle olası bir kara suları ihlali neticesinde Rusya sahil güvenlik gemilerinden gelecek bir ateşten korkuyor.

  ABHAZYA’DAN GELEN MESAJLAR OLUMLU YÖNDE DEĞİL

  Perşembe Balıkçılar Kooperatifi Başkanı Ünal Karadeniz konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Devlet politikalarını eleştirme gibi bir niyetimiz yok tabi ki. Negatif bir durum var balıkçı arkadaşlarımızın yüzde doksan oranında gitmeme durumu var. Balıkçılara bir tolerans tanınır mı bilmiyorum ama Abhazya bölgesindeki arkadaşlarla bizim buradaki balıkçı arkadaşlarımızın kurduğu diyalog şu anda olumsuz yönde. Bize ortamın gergin olduğu belirtiliyor. Önceden yanlışlıkla geçilen karasularına tolerans sağlanıyordu ancak şimdi bu toleransın gösterilmeyeceğini düşünüyoruz” dedi.

  Kaynak :
  Bu Haber 800 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.