• Orduluların serveti bankalarda yatıyor!

  Orduluların serveti bankalarda yatıyor!

  13 Kasım 2015
  Türkiye'nin bankalarda en fazla mevduat hesabına sahip nakit zengini şehirler sıralamasında Ordu, 33. sırada yer alarak Orduluların zenginliğini ortaya koydu.

   
  | Devamı

  Yapılan açıklamaya göre, Ordulu vatandaşların bankalardaki paralarının toplamı 3 milyar 534 milyon 485 bin lira olurken bankada en çok parası bulunan il ise 553 milyar 659 milyon 114 bin lira ile İstanbul oldu. Türkiye’nin bankada en az parası olan ilin ise 347 Milyon 505 bin lira ile Ardahan oldu.

  Fatsa Mir Kuzey Gazetesi’nin haberine göre;

  Çalışkanlığı ile bilinen ve Türkiye’de en çok fındık, kivi ve bal üreten Ordulu vatandaşların bankalarındaki paraları dudak uçuklattı. 2015 yılında yapılan nüfus sayımına göre, 726 bin 337 kişi olan Ordu’nun nüfusunun bankadaki paraya bölündüğü zaman kişi başına 4 bin 500 lira düşüyor. Kişi başına düşen bankadaki para ne kadar gerçeği yansıtmıyor olsa bile Ordu, Türkiye’nin 33. zengin şehri.  En zengin iller sıralaması şu şekilde; İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Adana, Mersin, Konya, Muğla, Kayseri, Denizli, Hatay, Balıkesir, Gaziantep, Aydın, Eskişehir, Manisa, Tekirdağ, Samsun, Trabzon, Zonguldak, Sakarya, Afyonkarahisar, Sivas, Kahramanmaraş, Çanakkale, Diyarbakır, Edirne, Malatya, Uşak, Isparta, Ordu, Kırıkkale, Aksaray, Elazığ, Kütahya, Çorum, Şanlıurfa, Giresun, Erzurum, Yalova, Nevşehir, Kastamonu, Yozgat, Van, Tokat, Karaman, Burdur, Rize, Bolu, Kırşehir, Düzce, Adıyaman, Karabük, Mardin, Batman ve son sırada Ardahan yer aldı.

  Bu seneki fındık fiyatlarının artmasıyla birlikte birçok üretici piyasaya borcunu ödedi ve geri kalan parasını ise bankalara yatırdı. Ayrıca bankalardaki paranın çok olmasında yurt dışında ve yurt içinde gurbette çalışan kişilerin paralarını bankaya yatırmasının büyük rol oynadığı söylendi.

  Kaynak :
  Bu Haber 937 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.