• Oda ve Borsa çalışanlarına ‘Stres Yönetimi Eğitimi’

  Oda ve Borsa çalışanlarına ‘Stres Yönetimi Eğitimi’

  09 Nisan 2016

   
  | Devamı

  Ünye, Fatsa ve Ordu Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları çalışanlarına, Ünye Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda Platform Akademi Eğitmeni Suzan Kalender tarafından İşletmelerde Stres ve Stres Yönetimi Eğitimi ile ilgili seminer verildi.

  Verilen seminerde ilk olarak eğitmen Suzan Kalender, kendini tanıttıktan sonra seminere katılan çalışanların önce nelere stres yaptıklarını öğrendi. Daha sonra onları stresten kurtarmanın yollarını anlatarak şöyle devam etti:

  “ÇALIŞANLAR EĞİTİM SONUNDA STRES FAKTÖRLERİNİ RAHATLIKLA TANIMLAYABİLİR HALE GELİR”

  Stres yönetimi eğitimin amacı; Eğitim sonucunda katılımcılar, genel ve kişisel stres faktörlerini rahatlıkla tanımlayabilir hale gelir. Stresin fizyolojik ve psikolojik uyarıcılarını rahatlıkla fark edebilir. Stresi yönetmek için ihtiyaç duyacakları temel becerilere ve tekniklere kavuşurlar. Stres yönetimi eğitiminde stresi tanımak, stres kaynaklarını ve hayatınızdaki sonuçlarını keşfetmek, stres yönetimi konusunda bilgi hazinesini artırmak ve stres yönetimi için kişisel hedefler belirlemek önemlidir.” Dedi.

  “STRES AZALTMADA KİŞİSEL ROLLERİMİZ OLMALIDIR”

  “Stres azaltmadaki kişisel rolümüz; düşüncelerimizin duygu ve davranışlarımızı etkilediğinin farkına varmak, geri besleme yoluyla faydasız düşüncelerimizle ve içsel kritiklerimizle konuşmak. Kontrol edebildiğimiz şeylere odaklanıp, edemeyeceklerimizi bırakmak, stresi azaltmak için seçtiğimiz yöntemlere esnek olmak ve daima açık kapı bırakmak kişisel rollerimiz olmalıdır.”

  “GEVŞEME TEKNİKLERİ”

  Kontrollü veya derin nefes basit ama etkili! Her zaman her yerde uygulanabilir. Kontrollü nefes sakinleşmemizi sağlar. Nefes alırken sakin ve relax kelimelerini düşünün ve nefes verirken de söyleyin. Diğer bütün düşüncelerin bir balonun içinde uzaklaştığını ve gözden kaybolduğunu hayal edin. Aşamalı kas gevşetme; duygusal stres nedeniyle gerilmiş ve katılaşmış kasları rahatlatmak için faydalıdır. En etkili tekniklerden biridir.” Şeklinde önemli noktaları katılımcılara aktardı.

  Eğitim Seminerine katılan çalışanlar, bu eğitimden çok memnun kaldıklarını ve streslerini nasıl yok edeceklerini öğrendiklerini belirterek Platform Akademi Eğitmeni Suzan Kalender’e teşekkür ettiler.

  Platform Akademi Eğitmeni Suzan Kalender ise eğitimin çok verimli geçtiğini belirterek bu eğitimin verilmesinde katkısı bulunan Ünye Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’ya, Yönetim Kurulu Üyelerine ve tüm çalışanlara teşekkür etti.


  Kaynak :
  Bu Haber 775 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.