• Necdet Yılmaz'dan Murat Ocak'a suikast girişimi iddiasına yalanlama

  Necdet Yılmaz'dan Murat Ocak'a suikast girişimi iddiasına yalanlama

  17 Haziran 2016

   
  | Devamı

  Eski Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz, Ünye Belediyesi başkan yardımcısı Murat Ocak'a yönelik suikast girişimi iddiasına yönelik suçlamayı yalanlayarak "ilgim yok" dedi.

  Ünye Belediyesi başkan yardımcısı Murat Ocak'a meclis üyesi eski Tekkiraz Belediye Başkanı Necdet Yılmaz tarafından suikast girişiminde bulunulduğu iddia edildi.

  Ordu Olay Gazetesi'nde yer alan habere göre, Tekkiraz Belediyesinde beş dönem belediye başkanlığı yapan ve Büyükşehir yasası gereği beldenin mahalleye dönüşmesi sonucu AKP Belediye Meclisi üyesi seçilen Necdet Yılmaz aynı partiden olan ve belediye başkan yardımcılığı görevi yapan Murat Ocak'a suikast girişiminde bulunacağı iddia edildi. Olay suikast yapacağı iddia edilen kişinin konuşması üzerine ortaya çıktı.

  Suikast yapacağı iddia edilen  kişi Ünye Adliyesine ifade verdi. Şahıs adliyede verdiği ifadelerde, "Bana olayın namus davası olduğunu söylediler ve Murat Ocak hakkında detaylı bilgiler aldıktan sonra eve gidiş geliş saatleri, nerelere takıldığı, hangi güzergahtan gittiği ile ilgili detaylar çalışıldı. Bu çalışma esnasında bende bir araştırma yaptım ve bana söylenenle olayın alakası olmadığı öğrendim ve bizzat Murat Ocak'ı arayarak kendine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

  Necdet Yılmaz: Benim bir ilgim yok

  Necdet Yılmaz ise konu ile ilgili verdiği ifadede, "Ben ona AK Parti İlçe toplantısında bazı sözler sarf ettim ama bu olayla bir ilgim yok" ifadesini kullandığını belirtmekte.

  Olayla ilgili olarak Ünye Cumhuriyet savcılığınca soruşturma başlatıldı. 

  Bu Haber 2817 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.