• MHP: AKP, terörle mücadelede samimi değildir

  MHP: AKP, terörle mücadelede samimi değildir

  26 Mayıs 2016
  Terörle mücadeleye partilerinin sonsuz destek verdiğini vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, terörle mücadele için hükümete sıkıyönetim çağrısı yaptı.

   
  | Devamı

  Ayhan Ayyıldız, İpekyolu Gazetemize yaptığı açıklamada son yıllarda artan terör olaylarının artık dur denilmesi gerektiğini belirterek hükümete etkili ve kalıcı tedbirler alması çağrısı yaptı.

  “BU DURUMDAN AKP HÜKÜMETLERİ SORUMLUDUR”

  “Ülkeyi yöneten beyler Türkiye terörün boyunduruğuna girdi. Neyle meşgulsünüz?” diyen Ayhan Ayyıldız,  “PKK kahpece tuzaklanmış; bombayla 1 binbaşı, 6 askerimizi şehit etmiştir. Üzülerek müşahede ediyoruz ki Türk Milleti her gün gelen şehitlere alıştırılmış, maalesef ateş düştüğü yeri yakmakta, vatandaşlarımız tepkisiz kalabilmektedir. Bu durumdan AKP hükümetleri, eski yeni Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Bakanlar sorumludur! Çözüm süreci safsatasıyla teröristlerin dağlardan şehirlere yerleşmesine, yolları ve şehir içlerini bombalı tuzaklarla doldurulmasına ve askerlerimizin, polislerimizin bu kahpe tuzaklarla şehit edilmesinde sorumlulukları vardır” dedi.

  “TERÖRLE MÜCADELEYE MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ SONSUZ DESTEK VERMEKTEDİR”

  “AKP terörle mücadelede samimi değildir. Samimi olsa Sayın Genel Başkanımızın aylar önce sıkıyönetim tavsiyesine sıcak bakardı. Maalesef bu olmadı. Terörle mücadeleye Milliyetçi Hareket Partisi sonsuz destek vermektedir. 65. hükümetten talebimiz; acil sıkıyönetim kararı alması, orta vadede rahmetli Başbuğumuzun önerdiği 100 bin kişilik özel ordu; bu ordunun 20 bin kişisi sosyologlardan, 20 bin kişisi psikologlardan, 20 bin kişisi ekonomi uzmanlarından, 20 bin kişisi istihbaratçılardan, 20 bin kişisi de infaz timinden oluşan direk olarak Başbakanlığa veya Genel Kurmay Başkanlığına bağlı olacak bu ordu, aynı zamanda Türkiye dışındaki terör yuvalarını tespit edecek, teröristler nerede yaşıyorlarsa orada bulup imha edilmesini sağlayacak. Terörün bataklıkları kurutulana, terörün kökü kazınana kadar devam edecek. Bu düşüncelerle şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum.”

  Kaynak :
  Bu Haber 953 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.