• Meğer Ünye Belediyesi durumdan haberdarmış

  Meğer Ünye Belediyesi durumdan haberdarmış

  30 Haziran 2016

   
  | Devamı

  Ünye Döner Çeşme Meydanı’nda   açıklama yapılmadan ve hiç bir bilgi paylaşımı olmadan yapılan yıkım eleştiri kaynağı olmuş ve Ünyeli vatandaşlarda  rahatsızlık meydana gelmişti.

  Ancak yapılacak çalışmalardan Ünye Belediyesinin haberdar olduğu ortaya çıktı. 
  Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, “Arkadaşlar bir proje hazırlamış sizlere gönderdik. Oraya başlamadan önce Ünye Belediye Başkanımızla bizlerin Park Bahçe Daire Başkanımız, Ulaşım Daire Başkanımız görüştü. Sizlerden de bir çizilmiş proje geldi.” Dedi.

  Çalışmaların yanlışlığına dikkat çekmek için Ünye Kent Konseyi olağan üstü toplanmıştı. Ünye  Kent Konseyi Başkanı Prof. Dr. Ayşe Haznedar Yalın, meydandaki ani yıkım ve bu yıkım sırasında sembolik görsel figürlerin parçalanması, vahşi ağaç kesimi, çiçek katliamı karşısında Ünyelilerin şok geçirdiğini ifade ederek,“Böyle bir uygulama hiç bir şekilde kabul edilemez. Ani bir yıkım gerçekleştirilmiştir. Oldu bitti uygulamaların şiddetle karşısındayız.” Demişti.

  Ünye kamuoyu ve çevre esnafı kendilerine hiçbir bilgi verilmeden yapılan çalışmaları bir süredir tartışırken, konu hakkında Ünye Belediyesinin bilgisi olmasına karşın neden vatandaşları ve sivil toplum kuruluşlarını bilgilendirmediği kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

  Ünye Kent Konseyi yaşanan rahatsızlığı iletmek üzere Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu’nu ziyaret etti. Çöpoğlu, “Arkadaşlar bir proje hazırlamış sizlere gönderdik.Oraya başlamadan önce Ünye Belediye Başkanımızla bizlerin Park Bahçe Daire Başkanımız, Ulaşım Daire Başkanımız görüştü. Sizlerden de bir çizilmiş proje geldi.” Dedi.

  Mustafa Çöpoğlu yaptığı açıklamada,” “Kent Konseyleri şehrin yönetimine katkı sağlayan, belediyelere rehberlik yapan yol gösteren bir kurum ama sizlerin de dediği gibi her olayı sormaya kalkarsak iş yürümez. Döner Çeşme gibi, Meydan gibi, Çamlık gibi yerlerin mutlaka orada bulunan esnafın, kent konseyinin, belediyenin teklif ve görüşlerini alıyoruz, almamızda lazım. Öncelikle Döner Çeşme Meydanının yapılmasına neden ihtiyaç duyuldu? Hükümet caddesinde yapılan düzenlemeden sonra orada bir kot farkı oluştu. Burada yaptığımız güzel yol ve kaldırıma bu yakışmadı, oradaki altyapı da eskimişti. Orada bulunan esnafın zaman zaman bizlere talepleri oluyordu. Orada ki zabıta binasını da Büyükşehir olarak biz kullanacağız. Arkadaşlar bir proje hazırlamış sizlere gönderdik. Oraya başlamadan önce Ünye Belediye Başkanımızla bizlerin Park Bahçe Daire Başkanımız, Ulaşım Daire Başkanımız görüştü. Sizlerden de bir çizilmiş proje geldi. Biz zaten döner çeşmeyi muhafaza edeceğiz. Meydana adını veren zaten çeşme bunu muhafaza edeceğiz, sert zemin, ağaçlandırma yapacağız ama yeşil alanı biz uygun görmedik. İnsanların yoğun olarak geçtiği bir yerde yeşillendirmeye ihtiyaç var mı? Ağaç olsun, gölgelikler, Pergular olsun, kent mobilyaları olsun, oturma grupları olsun bunlar amenna. Aramızda bir itilaf yok aynı şeyleri söylüyoruz. Perguların üzerine de o yetişmiş sarmaşık bitkilerinden de ekilir ve aynı eskisi gibi olur. Otopark falan olmayacak, bizden duymadığınız şeylere inanmayın. Dedikodulara bakarsak AVM bile yapılıyor derler” ifadelerini kullandı.

  Yapılan ziyaret Ünye Kent Konseyi üyelerinin yanı sıra Ak Parti İlçe Başkanı Arif’de eşlik etti.

  Kaynak :
  Bu Haber 2390 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.