• İlk çocuk oyunu: Temizlik Perisi

  İlk çocuk oyunu: Temizlik Perisi

  21 Mart 2014
  Ünye Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Halk Eğitim Merkezi müdürlüğünün ortaklaşa açtıkları “Uygulamalı Tiyatro” eğitimi ilk meyvesini “Temizlik Perisi” adlı oyunla verdi.

   
  | Devamı

  Çocuklara tertipli ve düzenli olmayı aşılayan “Temizlik Perisi” oyununu aynı zamanda öğretmen olan Demet Çalışır yazdı ve yönetti. 25 dakikalık oyun sonunda konuşan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Karabulut “Ünye Sanat Tiyatrosunun isteği ile bu yıl iki ayrı uygulamalı tiyatro kursu açtık. Demet hocamız eğitimlerine devam ederken böyle bir oyun yazıp yönetti ve çocuklarımız için çok faydalı bir oyun olduğunu gördük. Bu oyun diğer okullarımızda da gösterilecektir. Ben çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

  Belediye başkan vekili İsmail Sarı ise yaptığı konuşmada “Öncelikle geç kalınmış bir karar olan şehir tiyatrosunun kurulmasında emeği olan Hamza Alp’i kutluyorum. Geçte olsa kurulduğu içinde mevcut belediye başkanımızı ve ekibini kutluyor, ne kadar doğru bir kararın altına imza attığımızı da şimdi bu oyunla bu gençlerimizle görmüş oluyoruz. Emeği geçenleri kutluyor ve bu oyunların çoğalmasını diliyorum” açıklamasını yaptı.   
   
  Ünye Belediyesi Kültür sitesinde saat 12.30’da sahnelenen oyuna Belediye Başkan vekili İsmail Sarı, Milli Eğitim Şube Müdürü Vahit Duran, Halk Eğitim Müdürü Mahmut Karabulut, öğrenci velileri ve çocuklar katıldı.


  Kaynak :
  Bu Haber 1426 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.