• Giresun'da askeri helikopter düştü

  Giresun'da askeri helikopter düştü

  05 Temmuz 2016
  Giresun'da şehit ailesinin ziyaret etmek ve bayramlarını tebrik etmek amacıyla yola çıkan komutanları taşıyan askeri helikopter Alucra ilçesi Tohumluk yaylasına düştü.

   
  | Devamı

  Kazada şehitlerin olduğu belirtilirken henüz resmi bir kurumdan net rakam gelmedi.

  Giresun’da bayramlaşma ve bir şehit ailesini ziyarete giden komutanlar ve eşlerinin içinde bulunduğu iddia edilen S-70 Skorsky tipi askeri helikopter Alucra ilçesi Tohumluk yaylasına düştü. 

  'Giresun'da helikopter düştü' ihbarı üzerine bölgeye arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Helikopterde Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru da vardı. Helikopterde 8 asker, 4 asker eşi ve 3 çocuğun bulunduğu belirtiliyor. 

  Kazada kaç şehit olduğu heniz resmi olarak açıklanmazken AK Parti Giresun milletvekili Cemal Öztürk, kazada 7 şehit olduğunu açıkladı.

  Başbakan Binali Yıldırım ise yaptığı açıklamada, olayın hava şartlarından kaynaklı bir kaza kırım olduğunu belirtti ve 'Yaralılar var, vefat olduğu yönünde haberler var. Sayılar teyide muhtaç' şeklinde konuştu.
  Kazada kaç şehit olduğu heniz resmi olarak açıklanmazken AK Parti Giresun milletvekili Cemal Öztürk, kazada 7 şehit olduğunu açıkladı.

  Giresun'da bölgedeki karakollara bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete giden komutanların bulunduğu askeri helikopter dönüşte Alucra İlçesi Tohumluk Yaylası’nda düştü. S-70 tipi Skorsky helikoperde 15 kişi bulunuyor...

  Binali Yıldırıım: Şehitlerimiz var

  TUĞGENERAL, ALBAY, BİNBAŞI...

  DHA'nın haberine göre Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, yanında Giresun İl Jandarma Komutanlığı’ndan görevlilerin de bulunduğu heyetle Alucra’ya bayramlaşmaya ve şehit ailesini ziyarete gitti.

  İçinde Tuğgeneral Doğru ile bir yarbay, bir bınbaşı ve bir üsteğmen ve astsubayların da aralarında olduğu 8 asker, 4 asker eşi ve 3 asker çocuğunun bulunduğu helikopterin saat 17.30 sıralarında Alucra ve Yağlıdere ilçeleri arasındaki Tohumluk Yaylası’na düştüğü ihbarı geldi. Bölgeye arama kurtarma ekipleri ve ambulanslar sevk edildi. Bölgenin dağlık bir alan olduğu belirtiliyor.

  KOMUTAN EŞLERİ HELİKOPTERDEYDİ 

  Helikopterde Alucra ilçesine bir şehit yakınına ziyarete giden Jandarma Bölge Komutan Vekili Tuğgeneral Mustafa Doğru ve eşinin, il jandarma kurmay başkanı ve eşi ile, il alay komutanı ve eşinin de aralarında bulunduğu iddia ediliyor.

  HELİKOPTER NEDEN DÜŞTÜ?

  Helikopterin sis mi arıza mı yoksa başka bir nedenden mi düştüğü henüz bilinmiyor.

  CANİKLİ GİRESUN'A GİDİYOR

  Başbakan Yardımcısı Mustafa Canikli, Giresun'a hareket etti. 

  BELEDİYE BAŞKANI KERİM AKSU: 2 ALBAY, EŞLERİ VE 2 ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

  Canlı yayına bağlanan Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, helikopter enkazına ulaşıldığını ve 7 yaralının hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Belediye Başkanı Aksu, kesin olmamakla birlikte 2 albay, eşleri ve çocuklarının hayatını kaybettiği bilgisinin de kendisine geldiğini söyledi.
  Bu Haber 1049 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.