• Gençlere 30 Bin TL’lik müjde!

  Gençlere 30 Bin TL’lik müjde!

  12 Nisan 2016
  64. Hükümet Eylem Planında yer alan genç çiftçilere 30 Bin TL’ye kadar hibe yoluyla destek verilmesine ilişkin 2016 /16 Nolu Tebliğ 5 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

   
  | Devamı

  Bakanlar Kurulu Kararı ile tarımla sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlanması amacıyla kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projeler hibe kapsamında desteklenecek. 

  Konu ile ilgili Ünye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında kırsal alanda ikamet eden ve tarımsal faaliyet gösteren veya göstermek isteyen, 18-40 yaş aralığında olan gençlerin istihdamına katkı sağlamak amacıyla Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projeleri, Arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği projeleri, Kanatlı yetiştiriciliği projeleri, Kapama meyve bahçesi tesisi, Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projeleri, Kültür mantarı üretimi, Yöresel ürünler ile tıbbı ve aromatik bitki üretimi, paketlenmesi ve depolanması konularında yatırım yapmak isteyen ve başvuruları uygun görülen gerçek kişilere hibe desteği verilecek. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında genç çiftçilerimizin istihdamına ve tarımsal üretimin artırılması sağlanacak hibe desteklerinin İlçemiz ekonomisine ve yatırımcılarımıza hayırlı olmasını dileriz” ifadelerine yer verildi.

  Hibe kapsamında başvurusu uygun görülen ve yatırımını tamamlayan çiftçilere 30 bin TL’ye kadar hibe desteği verilecek. Başvurular 13 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasında İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapılacak. Değerlendirme işlemi ve Hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra 120 gün içerisinde satın alım işlemleri tamamlanarak genç çiftçiler yararlandırılacak.

  Kaynak :
  Bu Haber 823 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.