• CHP İlçe Başkanı Yalçın: Yıkıcı değil, yapıcı olacağız

  CHP İlçe Başkanı Yalçın: Yıkıcı değil, yapıcı olacağız

  12 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın, “Ünye olarak baktığımızda ortak yaşam alanlarımız var. Biz bu yaşam alanlarımız için devamlı olarak doğru neyse onu söyleyeceğiz. Yapılan doğru ve güzel çalışmalar için de teşekkür ediyorum ancak eleştirilmesi gereken şeyleri de eleştireceğiz.” Dedi.

  CHP Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın beraberindeki partililerle birlikte, İpekyolu Gazete’mizi nezaket ziyaretinde bulundu.

  Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hasan Tanrıver ile bir süre sohbet eden Yalçın, ziyarete ilişkin şu değerlendirmeleri yaptı:

  “Ramazan ayında acılı da olsak, şehitlerimiz de olsa içimiz acıya acıya mübarek ramazan orucumuzu tuttuk. Biz de basın mensuplarımızı ziyaret ederek geçmiş Ramazan Bayramlarını kutlamak istedik. Basının işi de zor; muhalefet var, iktidar var. Sizlerin de özgürce yazılarınızı yazmanız gerekiyor. Basın Ünye’de görsel olarak iyi bir yere geldi ama yazı özgürlüğü açısından iyi bir yerde mi, o biraz tartışılır.” 

  “BİZLER YAN YANA GELMELİYİZ”

  Ünye için ne yapılması gerekiyorsa onları beraberce, bizim de söylemlerimizi dikkate almalılar diye düşünüyorum. Çünkü ben; sizler takip ediyorsunuz hiçbir zaman yıkıcı siyaset oluşturmadım, hep yol gösterici hep onların iyilerine iyi dedim, kötülerine kötü dedim. Bu siyaseti de Ünye bazında böyle götüreceğim ve kaliteyi yakalamaya çalışacağım. Onun için bizim söylediklerimize de yetkililer bir cevap versinler veya yan yana gelelim. Ünye hepimizin, Ünye Karadeniz’in incisi. Ünye’mizde ne güzel şeyler olacaksa biz her zaman o güzelliklerin içinde olacağız ama eleştirilmesi gereken şeyleri de eleştireceğiz.”

  “EN ÖNEMLİSİ İNSAN ODAKLI YAŞAM”

  Bazı şeyler vardır imkânsızlıklar veya orada altyapı çalışması vardır yapılmıyor olabilir. Ama Seyit Bey ile birlikte sel alanlarını gezdim yani için sızladı. Ben Ünye’de bir yağmur yağdığı zaman korkuyorum. İnşallah bundan sonra beraberliklerimizde Ünye’nin sorunlarını hep beraber yeniden konuşur tartışırız. En önemlisi insan odaklı yaşam, insanın yaşamı. Onun için de sayın yetkililer yan yana gelirler. Bu Güneydoğu’luktan da çıktı. Türkiye’nin her tarafına yayıldı. Bu kan dursun artık. Çok tehlikeli bir şey yapıyorlar. İnşallah bu Suriye olayını çözerler akıllarını başlarına alırlar.”

  “ZARARI TÜRK HALKI ÇEKMİŞ OLACAK”

  Ülkenin her yerinde olaylar çıkmaya başladı. Bir de vatandaşlık verilmeye başlanınca bu nasıl olacak bunu yeniden gözden geçirirler inşallah. Yoksa bu tehlike büyüyerek devam ediyor ve büyüyerek sorun yumağı olarak karşımıza gelecek. Burada da “Beni aldattılar” deme hakkı olmayacak Sayın Cumhurbaşkanı’nın. Çünkü bu olayda kendisi bir taraf. Kimseden bilgi almadan kendisi bunu istiyor. Onun içinde kimse onu aldatmamış olacak. Kendi kendisini aldatmış olacak ama zararı Türk halkı çekmiş olacak. İnşallah bunlar da düzeltilir.”

  Sizlere de Ünye basını olarak ben teşekkür ediyorum. Yayın hayatınızda da başarılar diliyorum. Ben Ali Yalçın ve Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak her zaman doğruları söyleyeceğiz. Yapıcı olacağız, yıkıcı olmayacağız. Sizlerle de her zaman yan yana gelmekten kıvanç duyacağız.” Şeklinde konuştu. 

  Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Hasan Tanrıver de Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın ve beraberindekilere ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.


  Kaynak :
  Bu Haber 1068 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.