• Çakırtepe Hastanesi, zor olanı başardı

  Çakırtepe Hastanesi, zor olanı başardı

  05 Kasım 2014
  Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi yapılması çok zor ameliyatları başarıyla gerçekleştirerek hastalarını sağlığına kavuşturmaya devam ediyor.

   
  | Devamı

  Bir çok büyük merkezde dahi yapılması zor olan ameliyatı gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Eroğlu başarısına bir başarı daha kattı.

  Bir yıl önce Özel Ünye Çakırtepe Hastanesinde Op. Dr. Ahmet Eroğlu tarafından başarılı bir beyin tümörü ameliyatı yapılan ve sağlığına kavuşan 76 yaşındaki Huriye Genç yıllardır bir diğer sıkıntısı olan omurga eğriliği rahatsızlığı için çareyi dış merkezlerde aradı.  

  Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan hasta Huriye Genç’in oğlu Zeki Genç, “Keşke Ahmet Bey dediğinde ameliyatımızı zamanında yaptırsaydık.” Diyerek “Annemi bir yıl önce beyin tümöründen Ahmet Bey’e ameliyat ettirdik ve hiçbir şikâyetimiz kalmadı. Ancak annemin en büyük sorunlarından bir diğeri de skolyoz dediğimiz omurga eğriliği hastalığıydı. Doktorumuz Ahmet Bey bizlere omurga eğriliği ameliyatını önermesine rağmen bizler ameliyatın zorluğunu, büyüklüğünü dikkate aldığımızdan ve bu tür ameliyatlar buralarda yapılır mı önyargısından dolayı çareyi büyükşehirlerde aradık ve annemi 3 kez dış merkezlerde ameliyat ettirdik. Yapılan ameliyatlar sonucunda iyileşme sağlayamadık. Gecede sadece 1-2 saat uyuyabilen annem ağrıdan duramaz hale gelmişti. Tüm ilaçları denememize rağmen hiç şekilde rahatlayamamıştı. Maddi manevi tüm imkânlarımızı kullanmamız ve çok ciddi harcamalar yapmamıza rağmen çare bulamadık.  Anneme doktorlar 4. kez ameliyat önerdi. Bizler düzelecekse bunu da yaptıralım dedik ancak bu sefer de ameliyatın sonucu ile ilgili olumsuz görüşler bildirilip ameliyat yapılmak istenmedi. Sonunda Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Eroğlu’na başvurduk. Biz birçok merkez dolaştıktan sonra memleketimizde bulunan Çakırtepe Hastanesine geldik.  Beyin Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Ahmet Eroğlu annemin ameliyatını gerçekleştirdi. Çok başarılı bir ameliyat oldu. Annem bir gün sonra yürümeye başladı. Ağrılarından kurtuldu ve her geçen gün çok daha iyiye gidiyor. Ben annemin ameliyatını gerçekleştiren Eroğlu’na, Çakırtepe Hastanesi Yöneticilerinden Davut Durak ve Atila Ada’ya, hastanenin idarecilerine ve tüm Çakırtepe Hastanesi çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.” şeklinde konuştu.

  Hasta Huriye Genç’in ameliyatını gerçekleştiren Eroğlu, “Zor bir ameliyat olmasına rağmen çok şükür başarıyla gerçekleştirdik. 24 saat sonra hastamızı yürüttük.  Hastamız ağrılarından kurtuldu. Servisimizde ameliyat sonrası tedavisine devam ediyoruz. Her geçen gün hastamızın çok daha iyiye gittiğini gözlemliyoruz. Kısa bir süre sonrada taburcu edeceğiz.” Dedi.

  Kaynak :
  Bu Haber 1765 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.