• Bursa Vali Yardımcısı Selami Aydın açığa alındı

  Bursa Vali Yardımcısı Selami Aydın açığa alındı

  20 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  Milletin feraseti ve direnciyle püskürtülen askeri darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanlığı 246 personelini açığa aldı. Aslen Akkuşlu olan Bursa Vali Yardımcısı Selami Aydın da açığa alınan mülki amirler arasında yer aldı.

  İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan 246 isim arasında Selami Aydın da yer aldı. 15 Temmuz’da gerçekleşen başarısız darbe girişimimin ardından görevden el çektirmeler tüm hızıyla devam ediyor.

  Ordu, yargı ve polisteki gözaltı ve tutuklamaların ardından İçişleri Bakanlığı tarafından ilk etapta açığa alınan isimler arasında Bursa Vali Yardımcısı Selami Aydın da yer aldı. Aydın daha önce Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olarak görev yapıyordu.

  ESKİ ORDU VALİLERİ DE AÇIĞA ALINDI

  Ayrıca, İçişleri Bakanlığı tarafından açığa alınan Mülkiye Müfettişler, Valiler, Vali Yardımcıları ve Kaymakamların isimleri açıklandı. Toplam 246 ismin bulunduğu listede Orduluların yakından tanıdığı isimlerde bulunuyor.

  Daha önce Ordu’da görev yapan üç Vali ile Ordulu bir valide açığa alındı. Alınanlar arasında üç Ordu Vali Yardımcısı ve bir de kaymakam adayı bulunuyor. Ordulu olan ve halen Merkez Valisi olarak görev yapan Sabri Başköy açığa alındı. Ordu’da daha önce görev yapan ve halen merkez valisi olan Orhan Düzgün, Said Vakkas Gözlügöl ve Kenan Çiftçi’de açığa alınanlar arasında. 

  Kaynak :
  Bu Haber 1115 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.