• Beşli: Altın beklenen fiyatların zirvesini görmedi

  Beşli: Altın beklenen fiyatların zirvesini görmedi

  26 Şubat 2016

   
  | Devamı

  Beşli Kuyumcu İşletmecisi Alparslan Beşli, altının geçmişte zirve fiyatını gördüğünü ancak beklenen zirve fiyatlarını görmediğini söyledi.

  Beşli, “Altın fiyatlarının şuanda ki durumu yurtdışı kaynaklı olup Avrupa Devletleri’nin sanayi üretimindeki azalma, Çin’nin politikası borsasının yavaşlaması, hurda sanayisinin azalması, Amerika Birleşik Devletleri’nin Merkez Bankası’ndaki faiz artırımlarından dolayı altın fiyatlarında yükselme devam ediyor. Dolara bağlı bir yükselme var. Yükselmenin devam edeceğini düşünüyoruz.” 

  “Altın fiyatları beklenen fiyatlarda 118 has fiyatını gördü. Tekrar fiyatlar aşağıya birazcık düştü. 113-114 kadar indi. Altın nefes aldı. Tekrar 120 civarına çıkacağını düşünüyoruz. 120’nin üzerinde ufak ufak satışlar olabilir. Hem biz kuyumcular bakımından hem de müşterilerimiz bakımından iyi olacağını düşünüyoruz. Yastık altındaki altınlar yavaş yavaş çıkmaya başladı. Kuyumcular Birliği Başkanının da söylediği gibi yastık altındaki altınlarının devamının olduğunu düşünüyoruz.”

  "BOZDURMADA NAKİT SIKINTISI ÇEKİYORUZ"

  Altın bozdurmada nakit para sıkıntısı çekiyoruz. Çünkü fiyatlar yükseldiği için herkes altın bozdurma peşinde oluyor. Ama şükürler olsun çalıştığımız yerler maddi açıdan iyi olduğu için hiçbir müşterimize paramız kalmadı gibi bir şey söylemedik. 

  "FİYATLARIN İNİP ÇIKACAĞINI KİMSE BİLEMEZ"

  Kendileri düşünüp karar versinler. Bu altın fiyatının yükselip azalacağını kimse bilemez. Bunu bilse bilse kuyumcular bilir diye yorumlar yapılıyor. Bizde biliyor olsaydık kendi altınlarımızı satmadan fiyatın çıkmasını beklerdik.” Şeklinde konuştu. 

  Kaynak :
  Bu Haber 932 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.