• Bakan’dan bir garip fındık açıklaması: Fındık Çıkacak, 8-9 lirayı beğenmiyoruz

  Bakan’dan bir garip fındık açıklaması: Fındık Çıkacak, 8-9 lirayı beğenmiyoruz

  08 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, fındık fiyatlarıyla ilgili, “Fiyatlar yükselecek hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Neden, çünkü rekolte çok düşük” dedi. Ancak Bakan’ın açıklamalarının devamında, “2002’de fındığın fiyatı 2 buçuk liraydı, 90 cent’ti bugün 8, 9 lira beğenmiyoruz.” Demesi kafaları karıştırdı.

  Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, fındık fiyatları hakkında konuştu. Fiyatların neden düştüğünü ve nasıl yükseleceğini açıklayan Canikli, “Fiyatlar yükselecek hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Neden, çünkü rekolte çok düşük. Bakanlığımız resmi olarak açıklayacak. Bazıları bu durumu kullanarak, geçmişte olduğu gibi birileri fiyatları aşağıya çekmek için her zaman olduğu gibi uğraşıyor. Onların kim olduğunu söylemeyelim ama onlarda fırsat vermeyeceğiz onu da söyleyelim. Hatırlatmak için söylüyorum 2002’de fındığın fiyatı 2 buçuk liraydı, 90 cent’ti bugün 8, 9 lira beğenmiyoruz ama kaç dolara geliyor 2 buçuk 3 dolara geliyor” dedi.

  Serbest piyasada 14 lira seviyelerinde işlem gören fındık, 7 ayda yüzde 50 düşerek 7 lira seviyelerine geriledi. Siyasilerden ve ziraat odalarının düşüşe sessiz kalmaları ise üreticilerin tepkisine neden oluyor.

  Kaynak :
  Bu Haber 1449 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.