• Ayyıldız: İstanbul’da yapılan terör saldırısı insanlık suçudur

  Ayyıldız: İstanbul’da yapılan terör saldırısı insanlık suçudur

  01 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısıyla son yılların en ağır facialarından birisinin yaşandığını vurguladı.

  Ayyıldız, “Üzülerek belirtmek isterim ki Türkiye kan revan içindedir ve genişleyen terör girdabı her gün biraz daha ülkemizi içine çekmektedir” diyerek ülkede son günlerde yaşanan terör saldırısını kınadı. 

  “İstanbul’da yapılan terör saldırısı insanlık suçudur. Aynı şekilde hiçbir vicdan sahibinin onay vermeyeceği bir katliam türüdür” diyen Ayyıldız su açıklamayı yaptı:

  “TÜRKİYE, TERÖR ÖRGÜTLERİNİN OPERASYON SAHASINA DÖNDܔ 

  Yer, zaman ve hedef itibariyle düşünüldüğünde terörün Türkiye’ye çok ağır darbe vurmayı planladığını belirten Ayyıldız, “Bu canilerde Allah korkusu yoktur, Allah inancından eser yoktur. Türkiye tüm terör örgütlerinin operasyon sahasına dönmüştür. İyimser beklentiler vurgun yemiş gibidir ve insanımız bezgin kaygılı ve gelecekten ümitsizdir. İstikrar masallarının boyası hepten dökülmüş, yalancıların gerçek yüzü deşifre olmuş, foyası ortaya çıkmıştır.

  “İNSANLIK SUÇU VE KATLİAMDIR” 

  Elinde silah, belinde bomba bulunan teröristler dış hatlar terminalini kan gölüne çevirmişlerdir. Dikkat ediniz ülkemizin dış dünyaya açılan penceresi kırılmak, uluslararası seyahatlerin giriş çıkış kapısı örtülmek istenmiştir. İstanbul’da yapılan terör saldırısı insanlık suçudur. Aynı şekilde hiçbir vicdan sahibinin onay vermeyeceği bir katliam türüdür. Atatürk Havalimanında gözü dönmüş katiller hunhar saldırısı sonucunda 10’u yabancı ülke vatandaşı olmak üzere 42 kişi hayatını kaybetmiş, 239 kişide yaralanmıştır. Hala 130 yaralının tedavisi sürmektedir. Karşımızda hepimizi kahreden, yüreklerimizi kavuran devasa kayıp ve yıkım tablosu vardır. Bir kez daha terör saldırısı sonucunda ebediyete göçen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, Türk milletine sabır ve başsağlığı diliyorum.”

  Kaynak :
  Bu Haber 735 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.