• Arzu Öğretmen’den öğrencilerine en anlamlı hediye

  Arzu Öğretmen’den öğrencilerine en anlamlı hediye

  22 Haziran 2016

   
  | Devamı

  Ünyeli olan İngilizce Öğretmeni Arzu Heper, hiç deniz görmemiş, deniz kabuğu ve kumunu bilmeyen Siirt Kazım Karabekir Ortaokulu’ndaki öğrencilerini deniz kumu ve kabuğuyla tanıştırdı.

  Öğrencilere ve öğretmenlere mesaj ileten Heper; “Yaptığım bu çalışmanın herkese umut ve ışık olmasını diliyorum.  Öğrencilerimi mutlu etmek, beni de çok mutlu ediyor” dedi.

  Henüz 2,5 yıllık öğretmen olan Ünyeli Arzu Heper, öğrencilerini motive etmek ve daha eğlenceli ders işlemek için Ünye’den götürdüğü deniz kumunu öğretmen masasına sererek, öğrencilerine deniz kumu üzerine yazdırdığı soruları öğrencilerinin bilmesini istedi ve yeni konular öğretti. 

  Başarılı sonuçlar alan öğrencilerine bir sürpriz yapacağını söyleyen Arzu Öğretmen, öğrencilerinin karnelerine deniz kabuğu ve notlar yapıştırarak hayatlarının en güzel hediyesini verdi.

  Yapmış olduğu bu çalışma ile ilgili Ünye Kent Gazetesi’ne bilgi veren Öğretmen Heper; “Siirt’e geldiğim yıl çocuklarla sohbet sırasında deniz görmediklerini ya da az gördüklerini fark ettim. Ünye’de dolaşırken, öğrencilerimin hiç deniz kabuklarına dokunmadıklarını gördüm. Daha sonrasında babamla görüştüm ve birlikte Siirt’e deniz kabuğu ve deniz kumu getirdik. Çocukların çok dikkatini çektiğini gördüm kabuktaki seslerin. Bende onların başarılı olması üzerine bir söz verdim ve deniz kabuklarına diledikleri zaman dokunabilecekleri bir proje yapmak istedim.” dedi.

  Eğlenceli ders işleme politikası izlediğini ifade eden Heper, öğrencilerinin yaptığı bu çalışmayla çok mutlu olduğunu ifade ederek; “Genel anlamda dersleri her zaman eğlenceli işlemeyi tercih ediyorum. Öğrencilerim de bu uygulamamızdan çok keyif aldılar. Karnelerini ömür boyu saklayacaklarını söylediler ve köylerinde ve mahallelerindeki diğer arkadaşlarına göstermek istediklerini heyecanla anlattılar” diye konuştu.

  ÖĞRETMEN MASASINA DENİZ KUMU

  Sınıfa deniz kumu götürerek farklı bir çalışma yönetimi uyguladığını ifade eden Heper; “Eğitim döneminde kumu öğretmenler masasına sererek ders işledik. Kuma İngilizce kelimeler yazıp, anlamını bilen öğrencileri yanıma çağırarak anlamını tüm sınıfa söylemelerini istiyorum. Daha sonra bu öğrencilerimizden de kuma yeni bir kelime yazarak arkadaşlarına sormasını istiyorum, o kelimeyi bilen yine yanıma geliyor ve bu şekilde daha aktif, eğlenceli, verimli bir ders işlediğimizi düşünüyorum.” dedi.

  Yaptığı çalışma sonrası öğrencilere ve öğretmenlere bir mesaj ileten Heper; “Yaptığım bu çalışmanın herkese umut ve ışık olmasını diliyorum.  Öğrencilerimi mutlu etmek, beni de çok mutlu ediyor.” Diye konuştu.






  Kaynak :
  Bu Haber 1279 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.