• Akademi Bilgisayar Web Tasarım Alanında da faaliyet gösteriyor

  Akademi Bilgisayar Web Tasarım Alanında da faaliyet gösteriyor

  06 Haziran 2011
  Yaklaşık dokuz yıldır Çamurlu Mahallesi Saray Caddesi’nde faaliyet gösteren Akademi Bilgisayar yeni bir hizmet anlayışı ile Ünye’de bir eksiği olan web tasarım alanında faaliyet göstermek üzere alanında uzman kadrosuyla “Akademi Web Tasarım&Bilişim Hizmetleri” adı altında yeni bir hizmete imza attı.

   
  | Devamı

  Yaklaşık dokuz yıldır Çamurlu Mahallesi Saray Caddesi’nde faaliyet gösteren Akademi Bilgisayar yeni bir hizmet anlayışı ile Ünye’de bir eksiği olan web tasarım alanında faaliyet göstermek üzere alanında uzman kadrosuyla “Akademi Web Tasarım&Bilişim Hizmetleri” adı altında yeni bir hizmete imza attı.

  Akademi Web Tasarım ve Bilişim Hizmetlerinin kurucularından olan Hüseyin ÇOLDUK  yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi, 14 şubat 2011  tarihli ve 27846 sayılı resmi gazete'de yayınlanan yeni Türk ticaret kanunu ile şirketlere web sitesi zorunluluğu getirildi. Bu kanununa göre her şirket web sitesi yaptırmak zorundadır. Kanuna göre Anonim Şirketler, Limited Şirketler ve Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler tasarıya uygun biçimde hazırlanmış, web sitelerine sahip olmak zorundadırlar. Web Sitesi Zorunluluğuna uymayanlara para ve hapis cezaları var.

  Tasarının yasalaştığı tarihten itibaren 3 ay içinde hiç web sitesi yaptırmayan ya da yasaya uygun web sitesi yaptırmayan; anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, Limited şirket müdürleri ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirkette komandite ortaklar 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adlî para cezasıyla cezalandırılacaklardır” şeklinde açıklamada bulundu.

  Çolduk; “Bunun yanında; web sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan; anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, Limited şirket müdürleri ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirkette komandite ortaklardan failler (bu kişilerden söz konusu fiili işleyenler) üç aya kadar hapis ve yüz güne kadar adlî para cezasıyla cezalandırılacaklardır. Akademi Bilgisayar olarak güvenirliliğimiz sayesinde bugün birçok kamu kurumu ve özel şirketler ile Bilgisayar ve teknik servis alanında çalışmaktayız. Son zamanlarda müşterilerimizden Web Sitesi Tasarımı konusunda talepler gelmeye başlayınca bu alanda da hizmet sektörüne girmeye karar verdik. Artık günümüzde ticari faaliyet gösteren bir firmanın internet sitesi yoksa sadece kurulduğu ve faaliyet gösterdiği yerde iş yapabiliyor veya tanınıyor ancak web sitesi varsa internet erişimi olan her yerde firmasının tanıtımını yapıyor” diye konuştu.

  Çolduk müşteri memnuniyeti için ise; “Türk Ticaret Kanuna tam uygun, yönetilebilir ve geliştirilebilir web sitesini  Akademi Web Tasarım&Bilişim Hizmetleri olarak kuruyoruz ve müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Kendi sunucularımızda güvenli bir şekilde barındırma (host) hizmeti, alan adı (domain), internet danışmanlığı, dijital katalog tasarımı ve firmalara özel interaktive (tanıtım) cd’leri alanında hizmet veriyoruz. Kurmuş olduğumuz web sitesini müşterilerimizin isteği doğrultusunda değişik kodlama dillerinde tasarlanmış bir şekilde sunuyoruz, kurmuş olduğumuz özel kodlamalarla yazılmış web sitemize 5 yıl yazılım hatalarına karşı garanti veriyoruz ve yazılım güncelleştirmelerini ücretsiz yapıyoruz.

  Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda kurmuş olduğumuz sitenin içeriğinin güncellemesini karşılıklı yapılan sözleşme ile güvenilir hale getiriyoruz” diye konuştu.

  Bu Haber 1416 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.