• 3500 öğrenciye diş macunu ve diş fırçası

  3500 öğrenciye diş macunu ve diş fırçası

  25 Kasım 2014
  Akkuş Belediyesi 3500 öğrenciye diş macunu ve diş fırçası dağıttı.

   
  | Devamı

  Akkuş İlçesi'nde yapmış olduğu çalışmalarla halkın takdiriniz kazanan Akkuş Belediyesi sağlıkla ilgili bir çalışmaya da imza attı.

  Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla Akkuş ilçe merkezinde ve mahallerinde eğitim gören öğrenciler için alınan 3500 diş macunu ve diş fırçasının dağıtımına başlandı.

  Diş macunlarının ve diş fırçalarının dağıtımlarına Akkuş Kaymakamı Hüseyin Atila, Garnizon Komutanı Barış Lafçı, Belediye Başkanı İsa Demirci ve İlçe Milli Eğitim Müdür Seyfettin Gül katılırken dağıtımlar sırasında konuşan Kaymakam Hüseyin Atila, "Belediyemizin bu organizasyonu bizi mutlu etti. Sağlık ağızda başlar, ağız ve diş sağlığı çok önemli, çocuklarımızın ve ailelerimizin bu konuda duyarlı olacaklarına inancım tamdır. Belediye Başkanımız İsa Demirci'ye bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

  Sosyal belediyeciliğin bir gereğini yerine getiriyoruz diye konuşan Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ise, "Daha önce görev yaptığım Kızılelma Beldesi'nde hiç aksatmadan çocuklarımıza her eğitim yılı başında dış fırçası ve dış macunu dağıtımı yapıyorduk. Akkuş İlçesi'nde de bu organizasyonu sürdürmek istedik. Bu amaçla ağız ve dış sağlığı haftası dolayısıyla ilçemizde ve mahallelerimizde eğitim gören tüm ilk ve ortaokul öğrencilerimiz için diş fırçası ve dış macunu dağıtma kararı aldık. Bugünde bunu gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

  "BELEDİYECİLİK YOL VE SU YAPMAKTAN İBARET DEĞİLDİR"

  Belediyeciliğin sadece yol, su ve altyapı yapmaktan ibaret olmadığını sözlerine ekleyen Başkan Demirci, "Belediye olarak her alanda vatandaşlarımızın yanındayız. Sağlıktan sosyal belediyeciliğe, eğitimden spora kadar aklınıza ne geliyorsa her alanda kendimizi sorumlu sayıyoruz ve bu sorumluluğumuzun gereği neyse yapmaya da hazırız." şeklinde konuştu.


  Kaynak :
  Bu Haber 1107 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.