• “Verilen her şehitte AKP politikalarının vebali var”

  “Verilen her şehitte AKP politikalarının vebali var”

  14 Haziran 2016

   
  | Devamı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, “Bugün PKK’nın Türk milletine karşı kullandığı ağır silahların nereden geldiğini bile bile, Barzani’yi dost sayan yine AKP zihniyetidir. ‘Birkaç Mehmet öldü diye Meclis toplanmaz’ sözlerini sarf eden AKP’li bir bakandır. Bu yüzden Türk milletinin vatanı uğruna verdiği her şehitte AKP politikalarının vebali vardır.” Dedi.

  MHP Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, Türkiye'deki "ayrıştırma siyasetini" sonlandırmak ve milli bütünlüğü sağlamak için MHP'nin bütünleştirici politikalarıyla, terörle mücadeledeki kararlılığına ihtiyaç olduğunu savundu.

  MHP İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:

  “AKP iktidarının güvenliği gerçekten sağlamak gibi bir niyeti yok. Çünkü onları ayakta tutan, kendi elleriyle besledikleri terörün varlığıdır. Bugüne kadar hep kendi yarattıkları karşıtlıklar üzerinden varlıklarını sürdüren AKP iktidarı, açılım adını verdikleri ihanet sürecini başlatarak sıfırlanmış terörü yeniden hortlatmıştır. Oslo’da, Habur’da, Dolmabahçe’de terör örgütü temsilcileriyle görüşen kendi görevlileridir. Barzani’nin ağır silahlar taşıyan kuvvetlerini tam da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Türkiye’den merasimle geçirerek Kobani’ye yardım koridoru açan AKP hükümetidir. Bölücü terör örgütü siyasallaştırıp mecliste temsil edilir hale getiren akil adamlar denen akılsız uygulamayla Türk milletini oyalarken bölücü terörün ülkemizi tonlarca bomba ve silahla doldurmasına, bölgede hakimiyet kurmasına göz yuman, devletimizin güvenlik kuvvetlerinin tespit ve müdahale isteklerini açılım zarar görür diye geri çeviren AKP hükümetidir. 

  “SORUMLU, BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ SİYASALLAŞTIRANDIR”

  Hendek direnişi adı altında yürütülen kantonlaşma sürecinde şehirlerimizin Irak ve Suriye görüntüsü verircesine yıkılmasının sorumlusu, bölücü terör örgütünü siyasallaştırandır. Bugün AKP iktidarlarının yanlışlarının bedelini Türk milleti canıyla ve bozulan huzuruyla ödemektedir. Türk milletine karşı yapılan isyanlı kalkışmayı demokratik talep gibi gösteren siyasi söylemler ülkemizi uçurumun kenarına kadar getirmiştir. Türkiye’nin talihsizliği, teröre cesaret veren açılımcı bir iktidara ve bölücü çevrelerle temas kurmaktan çekinmeyen bir ana muhalefet partisine sahip olmasıdır. İki yanlış politik söylemin tek alternatifi Milliyetçi Hareket Partisi ise ne yazık ki ülke gündeminden koparılarak içe dönük mücadeleyle 6 aydır gereksiz yere meşgul edilmektedir. MHP’nin yıllardır dile getirdiği görüşlerdeki haklılığı iç tartışmalarla kamuoyundan gizlenirken, partimizin söylemlerini taklit eden açılım ihanetinin aktörleri hatalarını örtme fırsatı bulmaktadır. Tek millet, tek devlet, tek bayrak söylemini inanarak dile getiren bir zihniyetin kendi vatandaşını Kürt mü, Arap mı, diye ayırması mümkün değildir.

  “MHP’NİN TERÖRLE MÜCADELEDEKİ KARARLILIĞINA İHTİYAÇ VARDIR”

  Türkiye’de uygulanan ayrıştırma siyasetini sonlandırmak, milli birlik ve bütünlüğümüz üzerindeki kara bulutları dağıtmak için Milliyetçi Hareket Partisi’nin bütünleştirici politikalarına ve terörle mücadeledeki kararlılığına ihtiyaç vardır. Milletimizin umudu olan Milliyetçi Hareket, küresel güçlerin Irak ve Suriye’den sonra bölme programını Türkiye’de de uygulamasına müsaade etmeyecek tek milli güçtür. Milliyetçi ülkücü hareketin Türkiye sevdalısı mensupları, Türk milletinin en fazla ihtiyaç hissettiği dönemde; ülkemizin yaşadıklarına çözüm üretmek yerine dikkat ve enerjilerini daha fazla içe dönük boş tartışmalarla geçirmeyecektir. Ülke gerçeklerinden kopuk bireysel siyasi çıkarlarını öne çıkaranlar tarafından paradigma değişimi örtüsü altında camiamızın meşgul edilmesine son verilecektir.

  “ÜLKÜCÜ HAREKET, TÜRKİYE İÇİN HER ZAMAN UMUTTUR”

  Ülkücü Hareket, 10 Temmuz’da tartışmaları sonlandırıp yeniden ülke gündemine ve asli misyonuna dönecektir. Ülkücünün hizmet yeteneği ve enerjisini tarlalarda korsan gösteriler yerine yeniden partimizin iktidarını sağlayacak sandık başarısı için meşru kurultay zemininde sarf etmesi sağlanacaktır. MHP’nin 10 Temmuz kurultayı Ülkücü Hareketi birbirine düşürme ve parçalama hesapları yapanların bütün oyunlarını ve hesaplarını bozacaktır. Fikri çizgisini ve değerlerini koruyan, birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkan Ülkücü Hareket, 10 Temmuz kurultayından güçlenerek çıkacaktır. Birlikte bir yerde ortak hedefe yürüme kararlılığını ortaya koyabilen ülkücü hareket, Türkiye için her zaman umuttur, geleceğinde vardır.” 


  Kaynak :
  Bu Haber 1134 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.