• “Ülkücü hareketin öz evlatları tüm hesapları ters yüz edecektir”

  “Ülkücü hareketin öz evlatları tüm hesapları ters yüz edecektir”

  06 Haziran 2016

   
  | Devamı

  MHP’nin içinde bulunduğu kurultay sürecinde kongrenin bahane olduğunu, niyetlerin bozuk olduğunu ifade eden MHP Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, “Ülkücü Hareket üzerinden sinsice hesaplar yapanlar unutmasınlar ki, hareketin öz evlatları tüm hesapları ters yüz edecektir” dedi.

  MHP Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, basına yaptığı açıklamada, Türkiye’nin içte ve dışta en sorunlu dönemini yaşarken MHP’de devam eden kurultay sürecinin ne MHP’ye, ne de Türkiye’ye bir katkısının olmadığını düşündüğünü söyleyerek, “Gelecekte bugünleri araştırıp, okuyanlar daha iyi anlayacaktır” diyerek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

  “Terörün artarak dağlardan şehir merkezlerine taşındığı, açılım denen melanetin tüm kirli suretini ülkenin bağrına kustuğu, dış gelişmelerin ve önemde, 14 yıldır iktidarda bulunan AKP karşısında ne söylediyse haklı çıkan, hangi tespiti yaptıysa yanılmayan, nerede durduysa şaşmayan ve her yönüyle politikaları, söylemleri, izlediği yolu, durduğu yerin doğru olduğu tescil edilen bir MHP varken, MHP’yi kendi içinde sorunlu hale getirme çabasının vebalini şüphesiz ki ne ülkücü hareket ne de tarih unutmayacaktır.”

  “İÇYAPISININ TARTIŞILMASI GEREKEN AKP Mİ OLMALIYDI, YOKSA MHP Mİ?”

  1 Kasım öncesi güçlü gibi görünen AKP’nin dağılabileceği tespitinin yapıldığı bugünlerde yaşananlarla ortada bulunmasına karşın seçimlerden bu yana AKP’nin içyapısındaki büyük tartışmaların değil MHP’nin ısrarla tartıştırılmaya çalışılmasının kime ve nereye hizmet ettiği açık değil mi? Gerçekten Kasım ayından bu yana geçen zaman zarfında içyapısının tartışılması gereken AKP mi olmalıydı, yoksa MHP mi? Cevabı ortada olan bu sorunun, yaşanan ve yaşatılanlarla beraber niyeti düşünüldüğünde ortaya çıkan sonuç MHP’nin önünün kesilmesi, sesinin mümkün olduğunca kısılması anlamına geliyor. Tarihleri boyunca hiçbir zaman MHP’ye yayınlarında yer vermemiş, MHP’ye yine hiçbir vakit destekte bulunmamış olan televizyon ve gazetelerin ısrarla MHP’yi tartışmaları ve kamuoyunda tartışılmasını sağlamaları MHP’nin kurumsal bütünlüğü haricinde diğer tüm çevrelerin amaçlarına hizmet etmiştir.

  “MHP LİDERİ BAHÇELİ, BUNLARIN HİÇBİRİSİNE ZEMİN TANIMADI VE MÜSAADE ETMEDİ”

  AKP bu süreci kendi açısından MHP’yi kıskaca alarak başkanlık sistemini hayata geçirebilmek, malum cemaat dedikleri paralel yapılanma asalakça sürdüğü yaşam tarzından ete kemiğe bürünerek kurtulma, dış güdümün kölesi olan liberal çevreler 7 Haziran sonrasında yüzde 60’lık blok dedikleri safsata geçit verilmemesinin intikamını almak, PKK terör örgütü ise yeniden ihanet masasının kurulmasını arzu ettiği için MHP üzerinde yaratılan tartışmaların kendilerince tarafı olmak istediler. MHP ve ülkücü hareketin lideri Devlet Bahçeli ise bunların hiçbirisine zemin tanımadı ve müsaade etmedi! Doğru bildiklerini hangi koşul ve şart altında olursa olsun, ülkücü tavırdan zerre kadar dahi olsa ödün vermeden söylemeyi, mücadelesini hak bildiği yolda vermeyi sürdürdü.

  “ÜLKÜCÜ HAREKET ÜZERİNDE YÜRÜTÜLEN KİRLİ OPERASYONUN KODLARINI AÇIĞA VURMUŞTUR”

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, ‘tüzük kurultayı için imza veren her kardeşim değerlidir, hepsinin iradesine saygı duyuyorum’ diyerek ülkücü harekete ve ülkücüye saygısını ifade ederken, dışarıdan estirilen rüzgarla imza furyası başlatanların MHP liderini, MHP’yi ve ülküdaşlık hukukunu savunanlara karşı kullandıkları kimi çirkin ifadeler, sosyal medya üzerinden başlatılan haysiyetsiz saldırılar son derece ibretlik olmuş, bir bakıma niyetlerin hali ve temizliği bahsinde yine kimlerin sınıfta kaldığını gözler önüne sermiştir. MHP’de görev yaptıkları süre boyunca hiç gitmedikleri yerleri ülkücü dahi olmayan bazı sözde işadamlarından aldıkları paralarla dolaşanların halleri ise bir başka ibretlik vesikaydı. MHP MYK’nın kongre tarihini ilan etmesine rağmen, bu karara saygı duymayıp, MHP’yi mahkemelere düşürenlerin bireysel ve kolektif bağlantılarının ortaya çıkarılması ise Ülkücü hareket üzerinde yürütülen kirli operasyonun kodlarını açığa vurmuştur.

  Durum öylesine bir hal aldı ki 47 yıllık köklü bir siyasi partiyi tarla buluşmalarıyla rezil edenler, nefislerinin ne derecede kölesi olduklarının, bu çerçeve ile bırakılan davayı bir tek Ülkücüyü bile düşünmediklerini sarıldıkları telli direkler ile gösterdiler. MHP’ye sükûnet derken, bu art niyetli ve kökü MHP’de yetişmemiş küme, cazgırlık yapmaktan geri durmayarak yol alabileceklerini zannettiler. MHP birlik ve bütünlük derken aynı tayfa falanca yaşıma geldim artık benimde bir şey olmam lazım bahanesiyle günahın zirvesine ulaştılar. Ölçüde doğruluk, aidiyette samimiyet, tavırda dürüstlük ve iradede saygı, aynı çevre için Ülkücü Hareketin değerlerine rağmen hareket etme güdüsünü ortaya çıkardı. Aradan geçen zaman boyunca MHP tartıştırıldı, MHP üzerinden kimileri kendi siyasi hamlelerini şekillendirme arayışına girdi ama ekran süsü olmak pahasına ben diyenlerin umursadıkları davanın kendisi olmadı. Biz bize kalalım, bizle kalınca her şey konuşulur, yolumuzu yine bizden olanlarla biz çizeriz. Denildiğinde ortaya Başkanlık sistemine destek verilecek, itirafları dahi atıldı. Sonunda ne oldu?

  Şimdi gelinen noktada MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, olağanüstü kongre kararını ilan ederek, 10 Temmuz 2016’da seçim gündemi ile kurultayın toplanacağını ilan etti. Gelin görün ki, bu karara bile saygı duymayı bir yana bırakın biz tüzük kurultayı istiyoruz diye tutturanları görüyoruz. Amacınız kurultaya gelmek değildiyse neden imza topladınız, Ülkücü dahi olmayan başka çevrelerin paralarıyla kimi illeri niye gezdiniz? İstediğiniz en nihayetinde seçimli kurultayı toplamak değil miydi?

  Samimiyetle davanın ve MHP’nin başarısını arzu edenleri elbet ki bu tabirin dışında bırakıyoruz. Fakat ne söylenirse söylensin istemezük yaklaşımı sergileyenlerin MHP ve Ülkücü Hareket açısından besledikleri duygunun temiz olduğunu söylemek mümkün değildir. Bununla beraber Ülkücü Hareket üzerinden sinsice hesaplar yapanlar unutmasınlar ki, hareketin öz evlatları tüm hesapları ters yüz edecektir.”

  Kaynak :
  Bu Haber 1270 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.