• “Selam Bahara Yolculuk” Yarın Vizyonda

  “Selam Bahara Yolculuk” Yarın Vizyonda

  12 Mart 2015
  Sinemaseverlerin merakla beklediği Selam Bahara Yolculuk, tüm Türkiye’de olduğu gibi Ünye’de de yarın gösterime giriyor.

   
  | Devamı

  Selam Bahara Yolculuk filmi Ünye Belediye Sineması’nda izleyici ile buluşacak.

  Senaryosu yaşanmış gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak yazılan ve çekimleri Kırgızistan, Kazakistan ve Türkiye’de gerçekleşen Selam Bahara Yolculuk, kendini eğitime adamış gönül kahramanlarının hikâyesini konu alıyor.

  Yönetmenliğini Hamdi Alkan’ın yaptığı filmin başrollerinde Aslıhan Güner, Gürol Güngör, Merve Sevi ve Mert Yavuzcan gibi ünlü isimler yer alıyor. Türk oyunculara Mıktıbek Apazov, Egemberdi Bekboliev, Nazira Aitbekova gibi Kırgız oyuncular da eşlik ediyor.

  Selam Bahara Yolculuk, Türkiye’den Kırgızistan’a gidip yepyeni, umut dolu bir hikâye yazmak isteyen bir öğretmenin yaşadığı zorlukları ve bu süreç boyunca iç içe geçen hayatları konu alan bir dram filmi. Fedakârlık hamuru ile yoğrulmuş idealist bir öğretmenin Tanrı Dağları’nın eteklerinde verdiği mücadele, duygu dolu sahneler eşliğinde gözler önüne seriliyor. Dokunduğu hayatları değiştirmeyi başaran İsmail öğretmenin hikâyesi yarın sinemaseverlerle buluşuyor. 

  FİLMİN HİKÂYESİ

  İsmail öğretmen kendini eğitime adamış gönül kahramanlarından biridir. Kırgızistan’da yepyeni ve umut dolu bir hikâye yazmak İsmail’in beklediği kadar kolay olmaz. İsmail öğretmen ve eşi Sevgi Hanım, çıktıkları yoldan dönmez ve Tanrı Dağları’nın eteklerinde bu hikâyeyi tamamlamak için canları pahasına bile olsa sonuna kadar mücadele ederler. Ancak mesele okul açmak olunca dünyanın en zor savaşına da hazırlıklı olmaları gerekir; ‘Cehaletle mücadele’

  Kaynak :
  Bu Haber 1347 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.