• ‘Sanatta fark atmak için bildiğinizin ötesine geçin'

  ‘Sanatta fark atmak için bildiğinizin ötesine geçin'

  12 Haziran 2015
  Zaman Gazetesi'nin bu yıl 10.sunu düzenlediği ‘Artı 1T Tasarım Günleri' devam ediyor.

   
  | Devamı

  Etkinliğin 3. gününde Yeditepe Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Marcus Graf, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümü öğretim görevlisi Bülent Erkmen, Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi  Murat Germen ve Parsons Tasarım Okulu İletişim Tasarımı Direktörü Juliette Cezzar, gençlerle tecrübelerini paylaştı. Günümüzde yeni bir kültür arayışının var olduğundan söz eden Graf, “Görsel kültürde imajlar üzerinden iletişim kuruyoruz. Böylece herkes fotoğrafçı ve tasarımcı. Böyle bir görsel bombardıman içinde  tasarımcı olarak nasıl  fark oluşturacaksınız? Herkesten farklı bir etki yapmak için bildiğinizin ötesine geçmeniz lazım. Bunu yapan da sanatçılardır.” dedi. 

  Başarılı bir tasarımcı olmanın püf noktalarını ise “Hayatı iyi yaşayın, tasarım etkinliklerini takip edin ve güncel sanat ile ilgilenin” diyerek özetledi. 

  Bülent Erkmen de 30 yıla aşkın meslek hayatında hazırladığı kitap, dergi, afiş, tasarım çalışmalarını genç tasarımcılara sundu. Artvin'i bir yıl aralıklarla fotoğraflayan Murat Germen ise doğanın gözle görülür bir şekilde tahrip edildiğini ve yıkmaya dayalı bir gelişim içinde olduğumuza dikkat çekti. Juliette Cezzar da ‘tasarım ve fikirlerin geleceği üzerine' bir konuşma gerçekleştirdi. Tasarımcının, fikirlerin dağıtımı konusunda  rolü olduğunu ifade eden Cezzar, fikrin canlı tutulmadığı takdirde öleceğini söyledi.

  Kaynak :
  Bu Haber 876 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.