• “Piyasalar dimdik ayakta, buda istikrarlı bir güven ortamının oluştuğunun belirtisidir”

  “Piyasalar dimdik ayakta, buda istikrarlı bir güven ortamının oluştuğunun belirtisidir”

  20 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşanan darbe girişimine halkın sokaklara inerek irade göstermesi sonucu bastırılan darbenin etkileri pazartesi itibari ile piyasalarda nasıl bir durum doğuracağı merakla bekleniyordu.

  Bugün itibari ile bölgenin en önemli ticaret ve geçim kaynağı olan fındıkta hiç bir etkileşim ve fiyatlarda oynama olmadı.

  “DARBE GİRİŞİMİNİ KINIYORUM”

  Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, “Güçlü bir ülke olarak haince yapılan darbe girişimine halkımız iyi bir sınav vererek, bu vatanı hiç bir çakala ve düşmana teslim etmeyeceğini canını hiç gözünü kırpmadan feda ederek gösterdi. Allah vatanımıza göz koyanları helak etsin, devletimizi payidar, aziz milletimizi ebediyete dek hür olmayı nasip etsin. Türk adaletine güveniyor ve demokrasi şehitlerine rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum.” Diyerek darbeyi kınadı.

  “PİYASALARDA OLUMSUZ ETKİLEŞİM YOK"

  Başkan Uslu, darbe sonrası piyasalarda endişenin yaşanmadığını belirterek, onca olan olaya rağmen piyasalar dimdik ayakta buda istikrarlı bir güven ortamının oluştuğunun belirtisidir. Bir badire atlattık. Sevinerek belirtmeliyim ki darbe olmadığı için piyasalarda bir değişiklik olmadı. Şuan için bizim fındık piyasasını etkileyecek bir durum söz konusu değil, ama tam tersi olsaydı durum çok farklı olabilirdi.  Sadece fındıkta değil genel manada piyasaya bakıyorum, olumsuz bir etkileşim yok. Devletimizin çok güçlü olduğunu gördük ve bu durumu da çok rahat bertaraf edebildi. Yaşanılan son durumla alakalı fındıkta herhangi bir korkulacak bir durum görünmüyor. Piyasa bayramdan sonra nasılsa şuanda aynı şekilde normal seyrediyor. Ekonomi dünyası darbe girişiminde bulunanlara operasyonların devam edeceği ve çürüklerin  temizleneceğine inandığı için piyasalarda olumsuz bir tepki vermedi.

  “ŞUANDA BİR FİYAT SÖYLEMEK İÇİN ERKEN”

  Bakanlığın açıklamış olduğu rekolte var ve milletimize hayırlı olsun. Fiyat konusunda bir şey söyleyebilmek için öncelikle piyasaya malın nasıl ineceğini  görmemiz gerekiyor. Şuan için bir şey söylemek çok erken. Yeni sezon itibariyle Ağustos 15’te fındık piyasası kendini belli eder. Ağustos sonuna kadar da piyasalar daha çok oturmuş olur. Üreticinin ve piyasadaki alıcıların tepkisini görmemiz gerekiyor. Üreticinin ve piyasanın da kabul etmesi gereken bir fiyatın oluşması en büyük beklentimiz.” Dedi.

  Kaynak :
  Bu Haber 637 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.