• “Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır”

  “Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır”

  19 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Durmuş Zor, “15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır” dedi. 

  ÜTSO Başkanı Durmuş Zor, 15 Temmuz akşamı gerçekleşen kalkışma girişimi hakkında açıklamalarda bulundu. 

  Kalkışmanın yaşandığı andan sonra kendisi ve arkadaşlarının Ünye Cumhuriyet Meydanına gelerek tavırlarını ortaya koyduklarını ifade eden Zor, birçok sivil toplum kuruluşunun da meydanda olmasına sevindiklerini belirtti.

  “MİLLETİMİZİN AZİM VE CESARETİYLE GURUR DUYUYORUZ” 

  Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Zor, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Meclis Başkanı ve Başbakanı dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz. Gazi meclisimizle gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen herkese, başta emniyet görevlilerimize Ünye Ticaret ve Sanayi Odası olarak gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız ama en çok darbecilerin silahları karşısında direnen milletimizin azim ve cesaretiyle gurur duyuyoruz.”

  “DEMOKRASİMİZE KARŞI OLANLARIN KARŞISINDA DİMDİK DURACAĞIZ”

  “Allah’a şükürler olsun bu beladan milletimizin birlikteliği ve Allah’ın yardımıyla güçlenerek çıktık. Artık birbirimizi daha çok sevmeye birlik ve beraberlik içinde olmaya ihtiyacımız vardır. Çünkü milletimizin inanç ve idealleri bunu gerektirmektedir. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme ve istihdam sağlama zamanıdır. Geçmişte olduğu gibi bugün de 365 oda ve borsa olarak demokrasiden yana milletimizden ve devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine kardeşliğine ve demokrasimize karşı olanların karşısında dimdik duracağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak ülkemizin ve milletimizin gelişmesi için üretmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz” dedi.

  Zor ayrıca, gücünü sandıktan ve yetkiyi milletten almayan bir idare istemediklerinin altını çizerken, ekonominin demokrasi ile geliştiğini ve güçlendiğini ifade etti.


  Kaynak :
  Bu Haber 1072 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.